Реалізація заходів з модернізації та продовження ресурсу електротехнічного обладнання – вагомий внесок у підвищення рівня безпеки енергоблоку №3 РАЕС

09 липня 2018, 10:53 | Новини

У процесі приймання робіт з монтажу вимикачівПерсоналом електричного цеху Рівненської АЕС, в період планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №3, організовано виконання значного обсягу заходів, спрямованих на продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку та підвищення його рівня безпеки. 

За словами начальника електричного цеху (ЕЦ) РАЕС Сергія Семенова, переважна більшість робіт, передбачених Програмою ПТЕ та Комплексною зведеною програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС, вже в цілому завершена. Виконуються заходи як за кредитні кошти ЄБРР, так і за власні кошти НАЕК «Енергоатом».

Обладнання агрегату безперебійного живлення виробництва фірми Benning На сьогоднішній день серед заходів капітального характеру з підвищення рівня безпеки енергоблоку №3 на усіх трьох каналах системи безпеки замінено електротехнічне обладнання (вимикачі, збірки, трансформатори, акумуляторні батареї, щити постійного струму, агрегати безперебійного живлення) на нове, більш надійне та сучасне, виготовлене провідними світовими виробниками.

Серед нового закупленого обладнання - трансформатори ATEF

В рамках впровадження системи аварійного управління дизельними електричними станціями трьох каналів системи безпеки енергоблоку №3 на його дизель-генераторних станціях ДГС-31, ДГС-32 та ДГС-33, окрім електричного генератора і збудника було замінено все електротехнічне обладнання: секції 6 та 0,4 кВ та збірки 0,4 кВ; встановлено сучасні системи реєстрації та електричних захистів на основі мікропроцесорних терміналів.

Персоналом ЕЦ спільно зі спеціалістами інших підрозділів РАЕС супроводжувались роботи  підрядних організацій під час виконання заходу з оснащення енергоблоку №3 мобільною дизель-генераторною станцією (МДГС), зокрема в частині організації схеми подачі живлення на обладнання систем безпеки та інформаційно-обчислювальної системи енергоблоку №3. На даному обладнанні проведені необхідні комплексні випробування з реальною подачею напруги від МДГС.

Сергій Семенов, начальник електроцеху РАЕС

Під безпосереднім контролем фахівців електроцеху та ЦТАВ виконувались роботи з реконструкції кабельного господарства в герметичній зоні реакторного відділення енергоблоку №3, зокрема були замінені всі кабельні конструкції, силові кабелі та контрольні кабелі, у тому числі й кабель живлення електродвигунів головних циркуляційних насосів.

Виконані роботи по реконструкції релейного захисту та автоматики (РЗА) головної схеми в частині блочного трансформатора та трансформаторів власних потреб, продовжуються роботи в частині реконструкції РЗА турбогенератора, включаючи реконструкцію панелей збудження.

«Завдяки злагодженій роботі висококваліфікованих спеціалістів Рівненської АЕС та підрядних організацій усі заплановані заходи з продовження терміну служби електротехнічної частини енергоблоку №3 виконуються вчасно та на високому рівні. Їх реалізація сприятиме підвищенню рівня безпеки та надійності енергоблоку, що є пріоритетним завданням рівненських атомників», - прокоментував Сергій Семенов.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div>