РАЕС зацікавлена у доцільних витратах

12 серпня 2016, 11:59 | Статті та публікації

Стаття інтернет-ресурсу «Наші гроші» від 10.08.2016 року «РАЕС замовила ремонт старого трансформатора за 38 мільйонів – на чверть дорожче нового» маніпулює цифрами на власний розсуд та вводить в оману читачів.

Наведений у статті видання фактаж потребує роз’яснень фахівців Рівненської АЕС. Дійсно, Рівненська АЕС планує закупівлю робіт з капітального ремонту автотрансформатора типу АТДЦТН-125000/330/110-77У1, зав.№128035 із заміною обмоток ЗО, НН та РО фази «А».

Автор намагається прорахувати вартість нового трансформатора, враховуючи його потужність, на прикладі тендера «Укренерго» від 2015 року, в якому закуповувались нові автотрансформатори за ціною від $7,3 до $12,4 тис. у перерахунку на МегаВольтАмпери. Автор мав би знати, що ціна кожного типу автотрансформатора індивідуальна та залежить від багатьох факторів, таких як поточна ціна та кількість матеріалів, комплектуючих тощо, тому твердження про ціну даного автотрансформатора без конкретних прорахунків виробника не є коректним.

В порівнянні автор статті не враховує також супутніх витрат для введення в роботу нового автотрансформатора – його транспортування на місце монтажу з орендою спеціального транспортера, оплату послуг залізниці, укладання договору на монтаж, випробовування та виконання технологічних операцій з підготовки та введення автотрансформатора в роботу. Ці витрати на практиці можуть скласти до 10% вартості обладнання.

Контрактом на капітальний ремонт автотрансформатора РАЕС ці витрати враховані, тобто підрядник має виконати комплекс робіт: демонтаж, транспортування, ремонт, монтаж та випробовування.

Ремонт автотрансформатора АТДЦТН-125000/330/110 обумовлений його технічним станом та можливістю продовження терміну експлуатації після ремонту. Заміна ж трансформаторів такого типу відбувається після завершення гарантованого виробником періоду.

Прикро, що автор не помітив, що Рівненська АЕС, як державне підприємство, оптимально витрачає кошти, зокрема, РАЕС однією з перших у країні в 2015 році перейшла на електронні закупівлі через систему Рrozorro, що дозволило лише минулого року зекономити до 40% витрат.

Виробничі показники
за минулу добу

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій