РАЕС відвідали представники компанії з виробництва електродвигунів

20 вересня 2019, 09:48 | Новини

РО відділення енергоблоку №4Рівненську АЕС відвідали представники компаній-виробників електротехнічного устаткування «ELIN Motoren GmbH» (Австрія) та «J.B.Plus s.r.o.» (Чехія). Мета їх візиту полягала в отриманні технічної інформації для розробки проекту новітнього електродвигуна, як можливого майбутнього аналога електродвигуна головного циркуляційного насосу (ГЦН) на енергоблоках № 3,4 РАЕС.

За словами начальника цеху з ремонту електротехнічного устаткування (ЦРЕУ) енергоремонтного підрозділу (ЕРП) РАЕС Івана Ніколаєва, представники австрійської компанії – провідного виробника електротехнічного устаткування «ELIN Motoren GmbH» відвідують Рівненську АЕС не вперше. Під час минулорічного візиту закордонні фахівці презентували свою компанію рівненським атомникам, як потенційного партнера та обладнання, яке виготовляють. Зокрема, компанія заявила про себе у 2018 році на Южноукраїнській АЕС під час Ради фахівців електротехнічного устаткування, яка проводиться двічі на рік в підрозділах НАЕК «Енергоатом».

Нині ж гості вже побували на проммайданчику електростанції для більш детального ознайомлення з обладнанням, що експлуатується на підприємстві, особливостями функціонування, його обслуговуванням та, безпосередньо, задля особистого знайомства з персоналом РАЕС. Потенційні партнери відвідали реакторне відділення енергоблоку №4, який наразі перебуває у планово-попереджувальному ремонті та оглянули розташування електродвигуна ГЦН типу ВАЗ-215/109-6АМО.

« Іван НіколаєвВізит закордонних гостей – це певного роду їх напрацювання на перспективу. Представники компанії «ELIN Motoren GmbH» мають на меті розробити проект електродвигуна нового покоління для того, аби у майбутньому в якості аналога запропонувати його підприємству. Новий двигун, за словами гостей, матиме нову конструкцію європейського зразка. Проте, рішення Компанії щодо заміни на проммайданчику РАЕС електродвигунів ГЦН ще не прийнято. Адже наше обладнання є надійним та експлуатується без порушень. До того ж їх заміна – це значні капіталовкладення. Проте доцільність налагодження таких ділових контактів все ж має місце бути», – зауважив Іван Ніколаєв.

Також фахівець наголосив на поточних завдання ЦРЕУ ЕРП у ході ремонтної кампанії на енергоблоці №4. Зокрема, спеціалістами цеху виконується середній ремонт турбогенератора ТГ-6 з виводом ротора. Спеціалісти дільниці з ремонту турбогенераторів та дизельгенераторів задіяні у роботах щодо усунення дефектів згідно з результатами проведеної дефектації на ТГ-6. Окрім того, паралельно персонал дільниці виконує капітальний ремонт резервного ротора для Хмельницької АЕС на ремонтному майданчику в турбінному відділенні енергоблока №3. Ремонтні роботи на ТГ-6 фахівці планують закінчити до середини жовтня.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій