РАЕС вимагає від партнерів відповідальності, порядності та відкритості

15 серпня 2016, 16:48 | Статті та публікації

Спеціалістами Рівненської АЕС у квітні цього року викрито використання підробленого документу одним із учасників електронних торгів.

Рівненська АЕС задля безпечного та надійного функціонування веде активну господарську діяльність, яка потребує придбання чималої кількості товарів та послуг. Наприклад, для проведення ремонтних робіт необхідні розхідні матеріали, відповідного спецодягу та спецвзуття потребує дотримання вимог охорони праці. Останнім часом усі процедури закупівлі здійснюються через електронні майданчики системи Рrozorro (електронні закупівлі).

За словами начальника відділу супроводу конкурсних торгів Рівненської АЕС Юлії Шершень, з 2015 року за ініціативою нашого підприємства договори укладаються за результатами електронних торгів. Досвід роботи з системою Рrozorro лише у 2015 році довів значну, близько 40%, економію грошових коштів. З 1 квітня 2016 року всі закупівлі товарів та послуг проводяться лише через систему Рrozorro. На систему Рrozorro переведено і понадпорогові торги (закупівлі на суму більше 1 млн. грн.).

Але поряд з очевидними позитивними моментами електронних закупівель зустрічаються факти недобросовісного ставлення учасників тендерних процесів. Як коментує Юлія Шершень, враховуючи надання документів від учасників торгів у сканованому вигляді, трапляються випадки: підроблення документів, надання неякісних технічних документів, неможливості надання учасником торгів усього замовленого переліку товарів та послуг, домовленості (зговору) між учасниками, надання документів від кількох учасників з однієї електронної адреси тощо.

Так, у січні поточного року за процедурою закупівлі матів прошивних теплоізоляційних одним з учасників торгів - ТОВ „Магма Індустрія” (м.Костопіль), були подані підроблені документи. Протокол на визначення теплопровідності №7 від 08.01.2016 був виданий ТОВ „Український науково-дослідний інститут скла” (м.Костянтинівка Донецької обл.), ліцензію якого було призупинено у 2011 році, а у 2013 році сплив термін дії атестату. На етапі перевірки документів визначено недобросовісність учасника ТОВ „Магма Індустрія” та усунуто його від участі у торгах, після чого на Рівненську АЕС були подані скарги у різні інстанції.

З метою захисту ділової репутації відділом забезпечення протидії корупції РАЕС здійснено аналіз вказаних матеріалів, під час якого виявлені окремі ознаки кримінальних правопорушень з боку посадових осіб ТОВ „Магма Індустрія” (м.Костопіль). У відповідності до вимог чинного законодавства ВП РАЕС в травні поточного року офіційно звернулось до керівника Здолбунівської місцевої прокуратури з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

За результатами розгляду даного повідомлення, викладені у ньому доводи знайшли своє підтвердження, тому Здолбунівською місцевою прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом подачі завідомо підроблених документів ТОВ „Магма Індустрія” за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 358 КК України. Наразі триває досудове розслідування.

-Впровадження у суспільстві цифрових технологій та сучасних підходів, прагнення до прозорості проведення процедур закупівлі шляхом користування системою Рrozorro вимагає від усіх учасників процесу відповідальності, порядності та відкритості, - зауважує начальник відділу забезпечення протидії корупції Вадим Омелич. Рівненська АЕС демонструє свою відкритість та дотримання букви закону у всіх сферах діяльності та вимагатиме такого ж підходу від своїх партнерів.

Виробничі показники
за минулу добу

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій