РАЕС стала ініціатором профорієнтаційних зустрічей молоді із провідними вишами

09 жовтня 2019, 16:58 | Новини

Зустріч із представниками НУ "ЛП"Рівненська АЕС розвиває співпрацю з вищими навчальними закладами України. В рамках профорієнтаційної роботи з молоддю, як майбутнім кадровим потенціалом у галузі, спеціалісти управління кадрів РАЕС організували цикл зустрічей учнівської молоді міста з представниками провідних в країні профільних університетів.

Рівненська АЕС турбується про кадровий резерв підприємства та дбає про перспективу атомної енергетики, працюючи з молодим поколінням вже сьогодні. Серед партнерів електростанції провідні профільні енергетичні виші України – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (НТУУ «КПІ»), Школярі міста та представники РАЕС під час зустрічі з викладачами НУ "ЛП"Національний університет «Львівська політехніка» (НУ «ЛП»), Одеський національний політехнічний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Вінницький національний технічний університет та Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». Важливість мотивації молодого покоління до вступу у профільні виші підкреслює генеральний директор РАЕС Павло Павлишин, наголошуючи, що сьогодні галузь потребує якісних спеціалістів, які не лише успішно виконуватимуть професійні обов’язки, але й піклуватимуться про розвиток енергогенеруючого підприємства.

Зустріч із представниками теплоенергетичного факультету (ТЕФ) НТУУ «КПІ» відбулася у актовій залі професійно-технічного училища РАЕС. До заходу приєдналися працівники РАЕС – колишні випускники вищого навчального закладу, його студенти, а також старшокласники та їх батьки, які почули актуальну інформацію стосовно вишу, умов вступу до нього та відповіді на інші, цікаві для них, питання.

Окрім презентації університету, його представники надали інформацію про підготовчі вступні курси при ТЕФ у м. Вараш. За словами професора кафедри атомних електричних станцій і інженерної теплофізики, доктора технічних наук Валерія Туза, успішне проходження підготовчих курсів надає додаткові бали до зовнішнього незалежного оцінювання, що прирівнює абітурієнта до призера олімпіад або золотої медалі за балом атестату. «У порівнянні з минулими роками мінімальний бал з профілюючих дисциплін істотно знизився, що збільшує шанси успішного вступу. Високий рівень знань, впевненість та додаткові бали при вступі на інженерно-технічні напрямки КПІ допоможуть здобути підготовчі курси з математики, фізики, української мови та літератури, тривалістю 8 місяців. Є можливість як очно-заочної форми навчання, так і дистанційної – через особистий кабінет, «вайбер» групу, мобільний зв’язок», – зауважив представник ВНЗ.

Зустріч в інформцентрі РАЕСНаступна зустріч із представниками кафедри теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій Інституту енергетики та систем керування (ТТАЕ ІЕСК) НУ «ЛП» відбулася в інформаційному центрі РАЕС «Полісся». Формат заходу передбачав презентацію університету, надання інформації про вступ до ВНЗ та набір бажаючих на підготовчі курси.

Під час відкритого діалогу з викладачами університету присутні вчителі, старшокласники та їх батьки змогли почути вичерпні відповіді на різнопланові запитання щодо співпраці університету із зарубіжними вишами, можливості заочного навчання та поєднання навчання з проходженням військової підготовки, стосовно практики на АЕС, забезпечення студентів гуртожитком, лабораторної бази інституту тощо. Зокрема запитання в режимі реального часу мали змогу поставити глядачі прямої трансляції зустрічі на соціальній сторінці Рівненської АЕС «Informatom» у фейсбуці.

Тетяна Римар (ліворуч)Як відзначила заступник завідувача кафедри ТТАЕ ІЕСК НУ «ЛП» Тетяна Римар, розвиток матеріально-технічної бази університету для підготовки технічних фахівців постійно оновлюється та підтримується за сприяння Енергоатома та її структурних підрозділів, а кращі студенти отримують підвищені стипендії та підписують тристоронні договори, які гарантують майбутнє працевлаштування на АЕС. «На жаль останні роки в Україні досить мало випускників загальноосвітніх навчальних закладів обирають спеціальності енергетичного напрямку. В нашому університеті цьогоріч статистика дещо покращилась, проте сьогодні актуальним залишається відновлення потенціалу трудових ресурсів у атомній галузі. Потрібно донести молодому поколінню важливість та необхідність вітчизняної атомної енергетики, яка сьогодні забезпечує найбільшу частку виробництва електроенергії в країні», - підсумувала Тетяна Римар.

Тим часом, на Рівненській АЕС триває програма навчання учнівської молоді в рамках «Ядерної школи РАЕС». Цього тижня учні ПТУ РАЕС та навчальних закладів м. Вараш у ході пізнавальної екскурсії відвідають промисловий майданчик та зовнішні об’єкти електростанції.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій