РАЕС продовжує співпрацю з Норвегією

12 лютого 2020, 09:39 | Новини

Рівненські атомники з норвезькими партнерамиРівненські атомники з робочим візитом відвідали Кіберцентр «Інституту енергетичних технологій» (IFE) (м. Халден, Норвегія). Метою відвідин норвезьких партнерів стала участь фахівців РАЕС у нараді щодо можливості створення та впровадження нових проєктів технічної допомоги в галузі інформаційних технологій.

У ході робочої зустрічі заступник генерального директора РАЕС з якості та управління Віктор Кравець, начальник служби інформаційних технологій Олег Килюх, заступник начальника з систем контролю та управління цеху теплової автоматики та вимірювань Олександр Пузирніков обговорили зі спеціалістами IFE можливості створення та впровадження на електростанції нових проєктів технічної допомоги інституту в галузі інформаційних технологій.

За Олександр Пузирніковрезультатами зустрічі було визначено ряд першочергових заходів, які необхідно виконати для налагодження подальшої співпраці, призначено відповідальних осіб за їх виконання. «Фахівцями норвезького інституту було запропоновано провести на Рівненській АЕС місію підтримки з оцінки ризиків (аудит), пов’язаних із кібербезпекою у відповідності до встановлених (діючих) стандартів та надати дієві рекомендації в частині застосування процедур й тренінгів з оцінки ризиків кібербезпеки», – розповідає заступник начальника з систем контролю та управління цеху теплової автоматики та вимірювань Олександр Пузирніков. Планується також проведення інтерв’ювання персоналу РАЕС за чинними стандартами ISO, МАГАТЕ, НІСТ (Національного інституту стандартів та технологій, США), проведення оцінки поточного стану кібербезпеки на підприємстві, визначення напрямків подальшої співпраці.

Олег КилюхКрім того, норвезькими колегами було озвучено наміри стосовно надання підтримки Рівненській АЕС в частині програмного та технічного (апаратного) забезпечення, відповідно до проєкту специфікації, яка була надана спеціалістами РАЕС під час робочої зустрічі. «У планах фахівців інституту — проведення навчання з метою отримання відповідними спеціалістам РАЕС необхідних навичок для виконання налагодження, усунення несправностей і моніторингу мережевих пристроїв Cisco, розвитку інфраструктури безпеки, з`ясування вразливих місць в мережі і усунення загроз безпеці», – коментує начальник служби інформаційних технологій Олег Килюх.

За Ян Просмір (координатор проектів IFE) та Віктор Кравецьсловами, заступника генерального директора РАЕС з якості та управління Віктора Кравця, уряд Норвегії співпрацює з Україною у різних напрямках вже кілька років поспіль. Надзвичайно важливою є співпраця скандинавських та українських партнерів у галузі атомної енергетики, адже атомна енергетична галузь в Україні є основним джерелом електроенергії для розвитку промисловості. Уряд Норвегії зацікавлений налагодити міцні зв’язки з Україною щодо всіх аспектів, які стосуються ядерної безпеки на основі довготривалих урядових програм. Такі програми реалізовуються урядом Норвегії на міжнародній арені у 20 країнах світу.

 

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій