Студенти з Німеччини планують відвідати РАЕС

21 листопада 2017, 11:39 | Новини

На Рівненській АЕС побувала німецький історик, урбаніст, дослідник історії техніки Анна-Вероніка Вендланд – член дирекції Інституту Гердера з історичних досліджень Центрально-Східної Європи у м. Марбург. У рамках чергового візиту відбулась зустріч із генеральним директором РАЕС Павлом Павлишиним, у ході якої обговорено реалізацію науково-дослідницького  проекту у наступному році.

Тісна співпраця Анни-Вероніки з рівненськими атомниками розпочалась у 2012 році, коли стартувала її робота над власним професорським проектом – написанням книги про історію розвитку атомної техніки і атомоградів на пострадянському терені. Впродовж 2013-2016 років, збираючи матеріали для своєї роботи, Анна-Вероніка у ролі спостерігача перебувала у тривалих відрядженнях на РАЕС та у міському архіві Вараша.

За цей час вона ознайомилась із особливостями та специфікою виробничих процесів та обладнання різних цехів електростанції, зокрема турбінного, електроцеху, реакторного. Окрім того, поспілкувалась з оперативним персоналом, спеціалістами різних профілів, молоддю та ветеранами. Усі свої напрацювання, враження, отримані під час відрядження на РАЕС, дослідниця викладе у своїй книзі «Атомоград – ядерний модерн у Східній Європі», написання якої нині знаходиться на завершальному етапі. 

У рамках візиту Анни-Вероніки Вендланд на Рівненську АЕС відбулася зустріч із генеральним директором електростанції Павлом Павлишиним, у ході якої обговорено науково-дослідницький проект 2018 року під назвою «Літня школа».

«Зараз ми спільно із представниками інших університетів Німеччини працюємо над розробкою нового  проекту. Його учасники - німецькі студенти ВНЗ різного профілю – вивчатимуть історію Поліського краю та етапи розвитку РАЕС, досліджуючи вплив ядерної енергетики на життя людей цього регіону та перспективи його розвитку. Також в рамках проекту заплановано екскурсію для студентів на Рівненську АЕС. Павло Яремович вкотре підтримав наші плани на майбутнє та пообіцяв посприяти їх реалізації, за що ми йому дуже вдячні», - зазначила Анна-Вероніка Вендланд.

Окрім того, в рамках ще одного проекту з дослідження транснаціональної історії ядерної безпеки науковиця готується до написання статті про історію комплексних і експертних місій МАГАТЕ та ВАО АЕС «Експертні огляди та транснаціональна ядерна безпека». З метою збору інформації, вона планує у вересні наступного року, впродовж 2-3 тижнів, попрацювати  на енергоблоці №4 РАЕС, використовуючи метод «participant observation» («учасник спостережень») та поспілкуватись з інженерами електростанції про їх досвід у міжнародних місіях.

Анна-Вероніка Вендланд пообіцяла приїхати на РАЕС наступного року вже із завершеним рукописом, в якому буде багато цікавого про життя в українських атомоградах та про характер його атомників.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div>