РАЕС планомірно виконує заходи КзПБ

17 травня 2017, 16:41 | Новини

На РАЕС проводиться реалізація заходів КзПБ, спрямованих на підвищення рівня безпеки енергоблоків та модернізацію обладнання. У 2017 році заплановано виконати 18 заходів Програми, 4 з яких вже реалізовано.

Під час ППР блоку №2 завершено виконання трьох заходів КзПБ. Впроваджено нові системи: підживлення та охолодження парогенераторів, підживлення та охолодження басейну витримки та підживлення та охолодження технічної води відповідальних споживачів. Також були виконані значні обсяги робіт з модернізації системи радіаційного контролю, яка проходила у три етапи, починаючи з 2007 року. Цей захід є частиною системи післяаварійного моніторингу, що буде кінцево впроваджено на блоках №1,2 РАЕС наступного року. Система післяаварійного моніторингу, яка розрахована як на проектні, так і на запроектні аварії, є необхідним інструментом для оцінювання аварії та управління нею.

Серед заходів КзПБ «постфукусімького» спрямування на блоці №3 вже впроваджено систему підживлення парогенераторів, що дозволяє забезпечити охолодження обладнання першого контуру. Практично завершено реалізацію системи охолодження технічної води відповідальних споживачів. Успішно проведені випробування нових систем з подачею води від мобільних насосних установок. У міжремонтний період планується виконати захід, що стосується системи підживлення та охолодження басейну витримки, наразі здійснюється монтаж трубопроводів. У стадії виконання перебуває ще один «постфукусімський» захід КзПБ – забезпечення аварійного електропостачання в умовах тривалого повного знеструмлення: вже закуплено обладнання дизель-генераторної станції потужністю 0,8 МВт, яке встановлюватиметься впродовж наступного планово-попереджувального ремонту. Повністю виконано 2 заходи: впровадження системи комплексної діагностики реакторної установки (до складу входить 5 підсистем) та системи контролю переміщень трубопроводів першого контуру.

Для ефективного управління виконанням програми продовження терміну експлуатації блоку №3 РАЕС з початку 2017 року щотижня проводиться оперативний штаб під головуванням генерального директора електростанції. На нарадах розглядається виконання інжинірингових робіт, заходів з модернізації та виконання програми КзПБ. З минулого місяця за ініціативою спеціалістів РАЕС засідання штабу відбуваються у режимі відеоконференції за участю спеціалістів Групи управління проектом КзПБ Енергоатома, яку було створено на вимогу банку-кредитора.

На думку начальника відділу модернізації та реконструкції РАЕС Костянтина Марасова, запроваджений формат онлайн-конференцій з питань виконання заходів з підвищення рівня безпеки енергоблоків та продовження терміну експлуатації енергоблоку №3, допоможе ефективно координувати роботу та уникнути зайвих ризиків, дотримуючись при цьому визначеного стратегічного напрямку.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div>