РАЕС забезпечує соціальні гарантії населенню зони спостереження електростанції

10 січня 2018, 16:33 | Новини

У 2017 році на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС уряд спрямував більше 32 мільйонів гривень державної субвенції.

Відповідно до Постанови КМУ співвідношення розподілу державної субвенції між місцевими бюджетами населених пунктів, що входять до зон спостереження атомних електростанцій складає: 30% для обласних бюджетів, 55% для бюджетів районів та міст обласного підпорядкування, 15% для бюджетів міст-супутників ядерних установок. Для прилеглих до Рівненської АЕС територій у 2017 році розподіл субвенції місцевим бюджетам становив: Рівненська область (обласна частка) – 7 млн. 18,3 тис. грн.; Волинська область (обласна частка) – 2 млн. 757,9 тис. грн.; Маневицький район (Волинська область) – 7 млн. 227,6 тис. грн.; Володимирецький район (Рівненська область) – 9 млн. 895,9 тис. грн.; Сарненський район (Рівненська область) – 646 тис. грн.; Костопільський район (Рівненська область) – 153,6 тис. грн.; м. Вараш (Рівненська область) – 4 млн. 888,1 тис. грн..

Територіальна громада Володимирецького району спрямувала кошти на поточні ремонти фельдшерсько-акушерського пункту в с. Половлі, Сопачівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», внутрішніх санвузлів Рафалівської ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів, протирадіаційних укриттів Володимирецької ЗОШ №1 та Володимирецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ». За кошти обласної частки субвенції проведено поточні ремонти у протирадіаційних укриттях Рафалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Городецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ» та Сваринівського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ». Крім того, за рахунок субвенції минулого року, із залученням обласної частки, продовжено будівництво ЗОШ І-ІІ ступеня у с. Озерці через аварійний стан діючої школи. Загальнокошторисна вартість об’єкта становить 42 млн. 684,34 тис. грн. Завершити будівництво планується у 2018 році. Це буде сучасний навчальний заклад на 195 учнівських місць зі шкільною їдальнею на 70 місць, медичним блоком, виробничими майстернями, просторим спортзалом та бібліотекою з читальним залом. Також, на виконання вимог пожежної та техногенної безпеки, передбачено спорудження протипожежної насосної станції та пожежних резервуарів, а для забезпечення санітарно-гігієнічних вимог – будівництво котельні на твердому паливі, системи водопостачання з власної свердловини та системи водовідведення з локальними очисними спорудами.

У Маневицькому районі виконано капітальні ремонти частини господарського корпусу Маневицької центральної районної лікарні, котельні із заміною твердопаливного котла поліклінічного відділення Маневицької ЦРЛ, Маневицького районного будинку культури, клубу в с. Лісове. Проведено поточний ремонт фельшерсько-акушерського пункту в с. Довжиця, придбано засоби індивідуального захисту «Калій йодид», розповсюджено друковану продукцію «Радіаційна безпека і захист населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій» в рамках навчання населення з користування об’єктами спеціальної і соціальної інфраструктури та засобами індивідуального захисту. Здійснено капітальні ремонти НВК «Маневицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 гімназія ім. А.П.Бринського», фасаду школи №1 смт. Маневичі, школи в с. Костюхнівка; доріг в селах Кукли, Комарове, Будки та Заріччя; водопроводу с. Нові Підцаревичі; ФАП в с. Заріччя; будинку культури в с. Красноволя. Проведено реконструкцію вуличного освітлення в с. Прилісне та реконструкцію котельні із встановленням твердопаливного котла та заміною димової труби школи в с. Цміни. Також зроблено поточні ремонти доріг в с. Майдан-Липненський та с. Граддя; покрівлі ФАП в с. Лісове; шкіл в селах Куликовичі, Колодії, Старий Чорторийськ та Кукли.

У Cарненському районі проведено капітальні ремонти садочків у селах Велике Вербче та Бутейки, поточний ремонт клубу в с. Вирки, а також придбано препарати стабільного йоду для захисту населення.

В Костопільському районі виконано поточний ремонт дорожнього покриття у с. Гута. За кошти з обласної частки субвенції здійснено білощебеневе покриття доріг у с. Гута, закуплено препарати стабільного йоду та засоби захисту органів дихання (респіратори) для сіл Осова та Гута.

У місті-супутнику РАЕС Вараш проведено поточні ремонти захисних споруд цивільного захисту/оборони – сховища та протирадіаційного укриття, кабінету цивільного захисту ЗОШ №4, приміщень ЗОШ №5. Найбільше видатків минулого року було спрямовано на заміну вікон та дверей в дитячих навчальних закладах (ясла-садки) №3, №4, №6 та №8.

Рівненська АЕС – це не лише екологічно чисте виробництво теплової та електричної енергії, це також щорічні соціальні гарантії у вигляді державної субвенції, що наповнює бюджети населених пунктів зони спостереження ядерного об’єкту, це гарантія розвитку регіону розташування енерговелета.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--
Енергоблок № 1 МВт
Енергоблок № 2 МВт
Енергоблок № 3 МВт
Енергоблок № 4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter