РАЕС – екологічно відповідальне підприємство

22 квітня 2019, 12:15 | Новини

Щороку 22 квітня світова спільнота відзначає Всесвітній День Землі «World Earth Day». До міжнародної акції долучаються й працівники Рівненської АЕС, проголошуючи, що атомники – за збереження навколишнього середовища.

День Землі, який щорічно відзначається в 147 країнах світу, покликаний об’єднати людей у справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що Земля унікальна, потребує турботи і захисту.

Рівненська АЕС є екологічно відповідальним підприємством, яке виробляє низьковуглецеву енергію з мінімальним впливом на довкілля. Колективом електростанції неодноразово підтримувався ряд міжнародних еко-акцій, у тому числі: щорічні велопробіги та веломарафони, толоки «За чисте довкілля», молодіжні екологічні конкурси та проекти, ініціатива Nuclear for Climate, Всесвітній День без автомобіля «World Carfree Day». Самі ж атомники все більше привертають увагу суспільства до екологічних тем, закликаючи власним прикладом дбати про природу, вести здоровий спосіб життя. Вважається, що сьогодні кожен має зробити для Землі щось корисне, як наприклад прибрати засмічену ділянку чи посадити дерево.

На РАЕС дбають про систематичну, відповідно до вимог чинного законодавства, утилізацію відходів, в тому числі й небезпечних. В адміністративних, лабораторних будівлях підприємства використовуються люмінесцентні ртутні лампи низького тиску, а в промислових приміщеннях та для зовнішнього освітлення території – люмінесцентні ртутні лампи високого тиску. За словами старшого інспектора групи інспекції з екологічної безпеки служби охорони навколишнього середовища (СОНС) РАЕС Юрія Хлюстіна, заміну та збирання відпрацьованих люмінесцентних ртутних ламп із світлових приладів здійснюють працівники підприємства, які пройшли відповідну підготовку та мають допуск до робіт в електроустановках. Транспортування на утилізацію відпрацьованих ламп здійснюється згідно «Правил перевезення небезпечних вантажів» спеціально підготовленим та обладнаним автомобілем транспортного цеху РАЕС до Рівненського відділення ВП «Складське господарство» (РВ ВП «СГ»).

Як зазначає фахівець, на електростанції організовано збір відпрацьованих батарейок у прозорі пластикові контейнери, на яких зазначається відповідальний підрозділ. Всього на підприємстві встановлено більше десятка таких контейнерів, розміщених на КПП №1 і №2, спецкорпусі №2, лабораторно-побутових корпусах (ЛПК) №1 і №2, у виробничо-побутовому корпусі, в будівлі МАГАТЕ, готелі «Вараш», навчально-тренувальному центрі, санаторії-профілакторії, будівлі УКБ. При заповненні контейнерів батарейки запаковуються відповідальними особами в пластикові мішки і передаються в СОНС для подальшої утилізації.

Атомники систематично збирають й макулатуру. Проводиться збір в 2 етапи. Двічі на місяць на території дворику виробничо-лабораторного корпусу та майданчику адміністративно-побутового корпусу №2 (будівля управління соціальних об’єктів) працівниками цеху господарського обслуговування збирається підготовлена макулатура від підрозділів зовнішніх об’єктів підприємства. Також двічі на місяць на території дворику між будівлею ЛПК-1 та реакторним відділенням блоку №1 та на території за будівлею ЛПК-2 проводиться збір макулатури від підрозділів, які розташовані на санітарно-захисній зоні електростанції.

Відповідальний працівник ЦГО організовує збір макулатури, вивезення з території захищеної зони в установленому порядку та передачу на утилізацію у РВ ВП «СГ» з оформленням необхідних документів. Макулатура повинна бути сухою, без скріпок, скоб, пружин для скріплювання, акуратно складеною (в стопу) та перев’язана. Пакувальні коробки (тарні) повинні бути розібрані, без скотчу, складені й перев’язані. До макулатури не відносяться: ламінований папір, папір з глянцевим покриттям, упаковка тетрапак (від соків, молочних продуктів).

Екологічно відповідальною поведінкою рівненські атомники роблять свій невеликий внесок у збереження навколишнього середовища, підтверджуючи, що майбутнє планети за кожним із нас.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій