Працівник повинен свідомо вибирати безпечний спосіб виконання робіт, вважають на РАЕС

11 вересня 2018, 08:55 | Новини

Ремонтні роботи у машинному залі блоків №№1,2Для створення безпечних і комфортних умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням на Рівненській АЕС діє система управління охороною праці.

У 2016 році РАЕС отримала сертифікат «Системи управління гігієною та безпекою праці» OHSAS 18001:2010, який свідчить про відповідність підходів на РАЕС міжнародним стандартам у цій сфері. Курує напрямок охорони праці на підприємстві відповідна служба, у складі якої функціонують промислово-санітарна лабораторія, відділ охорони праці та відділ охорони здоров’я.

Сергій МайданюкЗа словами начальника служби охорони праці РАЕС Сергія Майданюка, хоча травматизм і визнано основним показником стану охорони праці на виробництві, однак, на його думку, оцінка лише за цим критерієм на сьогоднішній день є недосконалою. Найголовнішим Сергій Майданюк вважає методичну допомогу та роз’яснювальну роботу серед працівників, забезпеченість персоналу спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), створення безпечних умов праці. Вже третій рік поспіль на РАЕС в достатній кількості забезпечується потреба у ЗІЗ. Відповідно до Колективного договору Компанії на ці цілі виділяється до 7% від фонду оплати праці попереднього року, в грошовому еквіваленті на сьогодні ця цифра сягає близько 100 млн. гривень.

Інспектор СОП проводить обхід робочих місцьКонтроль стану охорони праці характеризується рівнем промислової безпеки, забезпеченням технічного нагляду за станом виробничого обладнання, технологічних процесів, будівель і споруд. Здійснюється це під час планових обходів інспекторів служби охорони праці, графіки проведення яких розробляються щомісяця. З метою уніфікації підходів під час перевірок розроблено спеціальні чек-листи за окремими напрямками: електротехнічні роботи, ремонт тепломеханічного обладнання, робота з вантажопідіймальними механізмами тощо. Для об’єктивності оцінок серед інспекторів проводиться ротація, до того ж контроль виконується не лише у денний період, а й у вечірній час. У разі потреби здійснюються додаткові – цільові перевірки. Аналіз висновків технічного контролю обговорюється щомісяця керівниками підрозділів та адміністрацією за підсумками «Днів охорони праці», де, зокрема, приділяється увага плануванню та організації робіт, нарядній системі, виконанню робіт з підвищеною небезпекою, особливостям робіт при ремонті обладнання. Перелік питань, які аналізуються щомісяця, спрямований перш за все на збереження життя та здоров’я працівника. Значно спрощує контроль за правильністю виконання робіт впроваджені електронні сервіси: система планування та контролю виконання обходів, оглядів та спостережень «Обходи та огляди», інформаційна система «Електронний наряд», програмний комплекс обліку спецодягу, спецвзуття та засобів захисту «ПК ЗІЗ».

Дотримання вимог ОП та відповідальність - обов'язок працівників «Підсумовуючи вісім місяців 2018 року, - підкреслює Сергій Майданюк, — на РАЕС не зареєстровано жодного нещасного випадку, минулого року – один. Усі заходи з охорони праці на РАЕС спрямовані на збереження життя та здоров’я працівника. Але, зі свого боку, і кожен працівник повинен усвідомлювати, що вдома його чекає родина, що він потрібен рідним та суспільству здоровим. Свідомо підходити до роботи, бути обережним, бо зайва самовпевненість, надія на те, що нічого не станеться, веде до небажаних наслідків. Завжди треба ставитись до своєї роботи з критичної точки зору, намагаючись її виконувати безпечно в першу чергу для себе і своїх колег»..

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій