Робота РАЕС у першому півріччі визнана задовільною

14 серпня 2018, 13:16 | Новини

У Києві відбулося засідання балансової комісії за підсумками роботи НАЕК «Енергоатом» у першому півріччі поточного року. Роботу Рівненської АЕС, як і всіх відокремлених підрозділів Компанії, визнано задовільною, основні виробничі завдання успішно виконано.

Відкриваючи засідання комісії, президент Компанії Юрій Недашковський подякував колективу Енергоатома за сумлінну, злагоджену роботу у звітному періоді, зазначивши, що планові завдання з виробництва і відпуску електроенергії повністю виконано.

Серед основних здобутків Компанії у І півріччі поточного року Ю. Недашковський назвав фактичне виконання Програми робіт із впровадження на українських АЕС модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse. У 2018 році Енергоатом вперше прийняв місію МАГАТЕ з перевірки ефективності аналізу досвіду забезпечення експлуатаційної безпеки PROSPER. Також успішно завершено дослідно-промислову експлуатацію й отримано сертифікати ДАБІ на експлуатацію комплексу з переробки радіоактивних відходів Рівненської АЕС та учбово-тренувального центру «Корпус Г» на Запорізькій АЕС. Крім того, у першому півріччі цього року завершено роботи зі створення та отримано сертифікат відповідності на контейнер з підвищеною місткістю відпрацьованих джерел швидких нейтронів для передачі на довгострокове зберігання. Окремо очільник Компанії підкреслив, що екологічна діяльність є одним з найвищих пріоритетів діяльності українських АЕС. Так, Енергоатом став першою українською енергогенеруючою компанією, яка здійснює процес транскордонної оцінки впливу на довкілля (майданчиків ЗАЕС та ЮУАЕС) відповідно до вимог Конвенції Еспо.

Президент Компанії Юрій Недашковський

«За підсумками першого півріччя Енергоатом виробив 40,2 млрд кВт-год електроенергії, а це 101,4% планового завдання. У загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні частка атомної генерації на сьогодні становить 50,3%, а у структурі енергоринку - 51,6%. На Рівненській АЕС досягнуті найкращі показники виконання плану – 102,1%, - наголосив Ю. Недашковський. - За рахунок понадпланового виробництва та зниження витрат електроенергії на власні потреби за шість місяців 2018 року Компанією додатково отримано 382,6 млн грн товарної продукції. Завдяки проведенню закупівель обладнання, товарів та послуг через електронну систему ProZorro економія коштів за звітний період склала 188 млн грн. Загалом через ProZorro в Енергоатомі зекономлено понад 679 млн грн».

У своєму виступі президент Компанії окремо зупинився на виконанні Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС (КзПБ), що реалізується за власні кошти Енергоатома та кредитні кошти ЄБРР/Євратом. Юрій Недашковський зауважив, що сьогодні у Компанії вирішуються надзвичайно важливі для реалізації КзПБ питання - актуалізація загальної вартості Програми, визначеної в постанові Кабміну ще від 7 грудня 2011 року, та забезпечення до кінця 2018 року прийняття відповідної постанови Уряду: «Вже у наступному році можуть виникнути проблеми із включенням до тарифу витрат на реалізацію КзПБ, загальна вартість якої не змінювалась вже як п’ять років, і всі інфляційні процеси та зміни курсу валют в ній не враховані».

Генеральний директор РАЕС Павло Павлишин

В ході засідання балансової комісії відзначені позитивні результати діяльності Рівненської АЕС у першому півріччі. Крім найкращого серед АЕС України показника виконання плану за вказаний період – Рівненською АЕС вироблено 7,2 млрд кВт год електроенергії, на РАЕС скорочено тривалість планово-попереджувальних ремонтів, були відсутні позапланові ремонти та нещасні випадки. РАЕС має найвищий серед АЕС України показник забезпеченості товарно-матеріальних цінностей за 10 діб до початку ремонту, а також зменшення адміністративних витрат. Позитивним є затвердження проекту будівництва технічного центру автоматизованих дистанційних засобів контролю металу. Важливим соціально-екологічним аспектом визнано реалізацію Рівненською АЕС для сільськогосподарських підприємств регіону 9,2 тисяч тон зневодненого шламу, що утворюється в результаті освітлення води річки Стир та є ефективним меліорантом кислих ґрунтів.

За підсумками засідання балансової комісії робота усіх відокремлених підрозділів Енергоатома у першому півріччі 2018 року, у тому числі Рівненської АЕС, визнана задовільною.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій