Профтехучилище РАЕС: професійну молодь готують талановиті викладачі

08 лютого 2019, 10:31 | Новини

Робота у стилі різьба по деревуНародна культура та мистецтво українців справедливо належать до числа найбагатших надбань культурної спадщини європейських націй. Тож не дивно, що фольклорні мотиви та форми активно розвиваються у виховному процесі творчої молоді та користуються популярністю серед учнів професійно-технічного училища Рівненської АЕС.

В мистецькій залі Вараського центру дозвілля «Лісова пісня» відкрилась виставка творчих робіт майстра виробничого навчання і викладача ПТУ РАЕС, заслуженого майстра України Івана Коваленаса та його учнів Івана Щербачука і Едуарда Верешка. На заході представлені вироби з дерева, береста та живопис. Художні твори несуть у собі не лише естетичне, але й побутове значення для практичного застосування.

Вісімнадцятирічний Едуард та сімнадцятирічний Іван навчаються в ПТУ РАЕС з 2016 року заІван Коваленас зі своїми вихованцями спеціальністю «Столяр будівельний. Різьбяр по дереву і бересту». Таким напрямком мистецтва, як різьба по дереву юнаки захоплюються ще з молодших класів. Тож продовження навчання цьому мистецтву у стінах профтехучилища Рівненської АЕС було для хлопців очікуваним вибором, адже це у результаті для них – професія за покликом душі.

З початку навчання в ПТУ РАЕС Іван Щербачук і Едуард Верешко вже мають на своєму рахунку участь у виставках Рівненського обласного краєзнавчого музею «Музейні гостини» та Обласного фестивалю народної творчості й побуту «Барви Надстир’я». Як зазначає Іван Коваленас, вміння цінувати прекрасне, створювати власноруч витвори мистецтва збагачує духовний світ молоді. «Я пишаюсь своїми учнями, адже вони є творцями не лише самобутніх національних речей, а й творцями справжніх оберегів для власної оселі», - підкреслює майстер.

Іван Коваленас Іван Коваленас після завершення Харківського державного художнього училища плідно працює у різних напрямках декоративно-прикладного мистецтва – рельєфне різьблення, декоративно-ужиткові вироби, мала пластика, скульптура. Образи та сюжети до своїх робіт автор черпає з усної народної творчості, творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки та історичного минулого України. За цей час було створено більше ста різнопланових авторських робіт. Окрім того, майстер вивчає й досліджує проблеми та історію різьблення на Рівненщині.

Творча виставка І. Коваленаса та його учнівІван Васильович нагороджений дипломами, грамотами та подяками, а у 2009 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України». З 1984 року майстер є постійним учасником районних, міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок мистецтва. Серед останніх: XIX Фестиваль української культури в Сопоті (Польща), Дні української культури в Німеччині (2009 р.) та в Білорусі (2018 р.), міжнародна виставка «Етно-світ» (2016 р.), «Ягелонский ярмарок» (м. Люблін, 2017 р.), Міжнародна виставка декоративного-прикладного мистецтва «Слов’янський базар» (м. Вітебськ, 2018 р.).

Творча виставка талановитих вчителя-митця та його учнів відкрита у будні з 9:00 до 18:00 у стінах центру дозвілля «Лісова пісня» (м. Вараш, м-н Будівельників, 2а) та триватиме до 28 лютого.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій