Профілактичні протипожежні заходи на РАЕС демонструють ефективну взаємодію атомників та рятувальників

21 червня 2018, 16:28 | Новини

Відпрацювання ліквідації умовної пожежі на автозаправній станції транспортного цеху РАЕСЗ метою вдосконалення практичних навичок та майстерності щодо дій з гасіння пожежі рятувальники підпорядкованих підрозділів 2-го державного пожежно-рятувального загону (22 ДПРЧ, 23 ДПРЧ) ГУ ДСНС України у Рівненській області з охорони Рівненської АЕС проводять систематичні навчання на різних об’єктах електростанції. Дані заходи дають змогу налагодити взаємодію між адміністрацією РАЕС та пожежно-рятувальними підрозділами ДПРЗ-2, перевірити готовність атомників і пожежних до виконання дій за призначенням для ефективної ліквідації будь-якої надзвичайної ситуації.

Під час навчань на АЗС транспортного цеху РАЕС

У червні рятувальники з охорони РАЕС відпрацювали вивчення районів виїздів та ліквідацію надзвичайних ситуацій на різних об’єктах підприємства. Одна з найбільш небезпечних умовних пожеж за легендою виникла на автозаправній станції дільниці механізмів та автокранів транспортного цеху (ТрЦ) РАЕС. Внаслідок умовної розгерметизації паливного баку стався витік пального з автогрейдера, у результаті «спалаху» виникло загорання дизельного палива на відкритій території. Рятувальники ДПРЗ-2 організували розвідку, провели евакуацію персоналу АЗС, здійснили розстановку сил і засобів, передбачених для ліквідації такого роду надзвичайних подій, та провели оперативне розгортання з прокладанням магістральних ліній. Паралельно працівниками транспортного цеху РАЕС проводилась евакуація транспортних засобів, які знаходились поблизу автозаправки.

Загалом для умовного гасіння розлитого дизпалива було використано піногенератор ГПС-600. Для захисту баків з паливом та колонок з дизпаливом подано водяні стволи. Всього на відпрацюванні ввідної були задіяні 26 чоловік особового складу, 5 одиниць пожежної та спеціальної техніки. У результаті завдяки співпраці персоналу ТрЦ РАЕС, чітким та злагодженим діям вогнеборців умовну пожежу вдалося ліквідувати у найкоротші терміни та мінімізувати «збитки» від неї.

Відпрацювання гасіння складів з легкозаймистими горючими речовинами на території ВП «Складське господарство»Нелегким для пожежно-рятувальних підрозділів ДПРЗ-2 з охорони РАЕС виявилось відпрацювання «гасіння» складів з легкозаймистими горючими речовинами на території відокремленого підрозділу Енергоатома «Складське господарство». Зокрема, до заходу були залучені вогнеборці міста-супутника Рівненської АЕС (12 ДПРЧ). Метою даних навчань була перевірка оперативного реагування та взаємодії рятувальників ДПРЗ-2 і 12 ДПРЧ щодо ліквідації надзвичайної події. Пожежні провели розстановку сил та засобів, здійснили оперативне розгортання із прокладенням рукавних ліній для локалізації та подальшої ліквідації умовної пожежі. Під час проведення розвідки вогнеборці встановили місце виникнення умовної пожежі та визначили можливість загрози вибуху і перекидання вогню на сусідні склади. Для ліквідації умовної пожежі були задіяні 26 чоловік особового складу, 5 одиниць пожежної та спеціальної техніки, подано два стволи ГПС-600 та водяні стволи для захисту сусідніх складів.

Рятувальники демонструють атомникам методику застосування первинних засобів пожежогасінняПоряд з відпрацюванням тактичних дій з ліквідації надзвичайної ситуації для персоналу Рівненської АЕС також систематично проводяться практичні заняття із застосування первинних засобів пожежогасіння. Вимоги по забезпеченню високої надійності в роботі атомної електростанції, наявність особливостей в організації і тактики гасіння пожеж на підприємстві висувають постійну необхідність підвищеної уваги до навчання персоналу щодо запобігання пожежам та діям у разі їх виникнення.

Рятувальники проводять з працівниками РАЕС профілактичні бесіди

Так, у відповідності до постанови КМУ та з метою контролю професійного рівня персоналу Рівненської АЕС навчально-тренувальний центр РАЕС спільно з рятувальниками ДПРЗ-2 на полігоні спортивно-оздоровчого комплексу провели практичні заняття із застосування первинних засобів пожежогасіння для ліквідації малих осередків горіння. Також з метою попередження у пожежонебезпечний період пожеж в промисловій зоні особовим складом відділення цивільного захисту ДПРЗ-2 проведено профілактичні бесіди з атомниками та надано інформаційні пам’ятки.

Організація на Рівненській АЕС попереджувальних протипожежних заходів сприяє вдосконаленню рівня взаємодії персоналу електростанції з рятувальниками та підвищенню рівня фізичної захищеності стратегічного об’єкту в цілому.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div>