«Ядерна школа РАЕС» – проект профорієнтаційного спрямування

07 лютого 2019, 09:51 | Новини

Учасники зустрічіВ інформаційному центрі РАЕС «Полісся» відбулось чергове заняття для учнів професійно-технічного училища електростанції (ПТУ), які є учасниками освітнього проекту Українського ядерного товариства «Ядерна школа РАЕС» (ЯШ).

У ході спілкуванняВ рамках заняття відбулась зустріч учнівської молоді з головою первинної профспілкової організації (ППО) Рівненської АЕС Іваном Мельником, головою Організації молоді ППО РАЕС Євгенієм Бураковим, заступником начальника управління кадрів (УК) Сергієм Вакулічем, молодими спеціалістами структурних підрозділів електростанції різних напрямків діяльності – реакторного цеху №1, цеху з ремонту тепломеханічного устаткування, хімічного цеху та цеху з ремонту основного турбінного устаткування. Також учасниками заходу стали випускники одного з провідних вишів України – Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ»), які наразі влаштовуються на РАЕС.

Іван Мельник

Голова профспілкового комітету РАЕС ознайомив учнів з структурою, основними функціями та завданнями профспілкової організації, поняттям колективного договору, перевагами від членства у профспілці. «Безумовно, подальший шлях учнів ПТУ залежить лише від їхнього вибору. На сьогоднішній день вони мають нагоду стати членами згуртованого колективу рівненських атомників, працювати й заразом навчатися далі у ВНЗ, - зазначив Іван Мельник, - Рівненська АЕС дбає про якісний кадровий резерв підприємства та, враховуючи перспективність атомної енергетики, працює з молодим поколінням вже сьогодні. Наразі серед вагомих заохочень до вступу на профільні спеціальності є реалізація житлової програми для працівників РАЕС, обговорення пропозиції щодо внесення змін до Колективного договору – зарахування стажу навчання студентів-контрактників (за тристоронніми угодами) до загального стажу роботи».

Кожен із запрошених молодих спеціалістів розповів про себе, трудовий стаж на підприємстві та свої робочі обов’язки. Також атомники РАЕС поділились враженнями від роботи на найпотужнішому енергогенеруючому підприємстві західного регіону та активного життя його колективу. Cпілкування виявилося дружнім та невимушеним.

Випускники НТУУ "КПІ"

У свою чергу, випускники Київського політеху, які навчались за тристоронньою угодою за спеціальністю «Атомна енергетика» зауважили, що учні ПТУ мають чудову нагоду на основі вже здобутих знань у закладі, який, до слова, є єдиним в Україні на балансі АЕС, отримати ще більше знань, самовдосконалюватись та досягнути високих цілей.

«Я пишаюсь, що обрав професію енергетика. Навчання за тристоронньою угодою дало мені впевненість у завтрашньому дні, що після навчання я матиму роботу на РАЕС, яка є флагманом атомної енергетики України. Прикро, що у мій час не було подібних корисних проектів, як «Ядерна школа на РАЕС», що сприяє профорієнтаційному спрямуванню. Я б обов’язково взяв би у ньому участь, оскільки – це унікальна можливість, будучи ще учнем дізнатись про атомну енергетику України від професіоналів своєї справи та наочно познайомитись із атомною електростанцією», - зазначив випускник НТУУ «КПІ» Тарас Кривко.

Сергій Вакуліч

Заступник начальника УК Сергій Вакуліч розповів присутнім про умови працевлаштування на Рівненську АЕС та тристоронніх договорів, які укладаються між студентом, вишем та підприємством, персональні стипендії НАЕК «Енергоатом», а також про привілеї роботи на РАЕС для військових строкової служби та під час заочного навчання. «Найлегший шлях працевлаштування на РАЕС – це відмінне навчання у професійно-технічному училищі, адже під час захисту дипломної роботи в складі комісії є представники підрозділів та адміністрації підприємства. Ще одним дієвим способом є успішне навчання у профільному виші, проходження виробничої практики, під час якої є можливість проявити свої здібності та знання. Студенти, жителі регіону розташування Рівненської АЕС, впродовж усього навчання перебувають у полі зору кадрової служби атомної станції. Гідні результати тестування і високий рейтинг успішності студентів, які бажають працювати на РАЕС, до моменту проходження практики дозволяють скласти попередній портрет потенційного працівника, що дає всі шанси працевлаштуватись на атомну станцію. Адже, виходячи з певних вимог до кандидатур, РАЕС комплектує кадри найкращими випускниками ВНЗ і, таким чином, підтримує високий рівень кваліфікації персоналу, - прокоментував Сергій Вакуліч, - В рамках тристоронньої угоди студенти зможуть пройти гарантовану виробничу практику в профільних цехах та підрозділах РАЕС. Ті студенти, з якими укладені тристоронні угоди на підготовку фахівця, мають успішність у навчанні та продемонструють високий рівень знань під час вхідного контролю матимуть гарантії при працевлаштуванні».

Довідково: Молодіжний освітній проект «Ядерна школа РАЕС» започаткований за ініціативою генерального директора електростанції Павла Павлишина та ВП ГО «Українське ядерне товариство» у Рівненській області. Його формат обрано для кращого ознайомлення учнів зі світом атомної енергетики. Мета проекту – популяризація атомної енергетики та формування потенційного кадрового резерву електростанції.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій