Превізит – важливий етап підготовки до проведення партнерської перевірки ВАО АЕС

08 квітня 2021, 10:52 | Новини

З метою підготовки до майбутньої партнерської перевірки регіонального центру ВАО АЕС упродовж поточного тижня на проммайданчику Рівненської АЕС проводиться попередній візит керівника команди партнерської перевірки ВАО АЕС у режимі відеозв’язку. Захід відбувається із залученням представника ВАО АЕС-МЦ на майданчику РАЕС.

Під час партнерської перевірки, що відбудеться у вересні поточного року перевірятиметься діяльність Рівненської АЕС міжнародною командою експертів згідно з методологією асоціації ВАО АЕС. Передуватиме їй спостереження за роботою персоналу (СРО) на повномасштабних тренажерах (ПМТ) блочного щита управління наприкінці серпня. Попередній візит експертів ВАО АЕС є звичною практикою та відбувається для ознайомлення з АЕС, вирішення питань логістики та узгодження напрямів майбутньої перевірки. Однак, з огляду на карантинні обмеження, візит експертів безпосередньо на електростанцію наразі ускладнений, тому інтерв’ю з керівниками електростанції організовані в дистанційному форматі. Їх проводить керівник команди Любомир Креніцкі, незалежний експерт ВАО АЕС та в минулому директор АЕС Моховце і керівник незалежного ядерного нагляду Словаччини.

Віктор Кравець (фото з архіву)За словами заступника генерального директора з якості та управління Віктора Кравця, попередньо фахівці ВАО АЕС надіслали перелік запитань для підготовки керівників до співбесіди. «Генеральний директор, головний інженер та їхні заступники за відповідними напрямами вже провели інтерв’ю з керівником команди експертів та відзначають ефективну комунікацію. У рамках попереднього візиту також проводяться спостереження за виконанням робіт під час проведення планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №2. Наступного тижня в режимі відеоконференції спільно зі спеціалістами з експлуатації та НТЦ відбудеться нарада щодо проведення СРО, адже таке спостереження на РАЕС буде проведене вперше перед партнерською перевіркою. Це нова форма роботи під час партнерських перевірок ВАО АЕС і нашим спеціалістам важливо отримати деталізовану інформацію про організацію та специфіку проведення спостереження», – прокоментував Віктор Кравець.

Анатолій Васильчук та Оксана Казимирська здійснюють спостереження за ходом ремонтних робіт на енергоблоці №2 (праворуч)Відповідно до однієї з останніх вимог ВАО АЕС під час попереднього візиту проводиться і спостереження за ходом ремонтних робіт. Представник ВАО АЕС-МЦ на майданчику РАЕС Анатолій Васильчук спільно з кандидатом у представники Паризького центру Асоціації на РАЕС Оксаною Казимирською здійснюють обходи приміщень на енергоблоці №2 електростанції, де відбувається завершальний етап планово-попереджувального ремонту. Також до спостережень за ремонтними роботами долучився представник ВАО АЕС-МЦ на Вірменській АЕС Сергій Кенджецян, який є учасником бенчмаркінгу.

Обговорення робочих моментів під час спостережень за перебігом ремонтних робіт на енергоблоці №2«Вже проведені спостереження за ремонтними роботами на електрообладнанні та в турбінному відділенні. Ще оглянемо роботи, які виконують спеціалісти цеху теплової автоматики та вимірювань та персонал реакторного цеху. За результатами інтерв’ю, спостережень за ремонтними роботами та СРО будуть уточнюватися можливі зміни напрямів для перевірки. Основною ж метою попереднього візиту є погодження та тристороннє підписання протоколу майбутньої партнерської перевірки щодо формату її проведення», - підсумував представник ВАО АЕС-МЦ на майданчику РАЕС Анатолій Васильчук

На сьогодні на Рівненській АЕС виконана значна частина організаційно-технічних заходів з підготовки до партнерської перевірки ВАО АЕС.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій