Планово-попереджувальний ремонт енергоблоку №4 РАЕС – на завершальному етапі

11 серпня 2017, 15:03 | Новини

Станом на 11 серпня 2017 року енергоблок №4 Рівненської АЕС перебуває в середньому планово-попереджувальному ремонті (ППР), роботи якого спрямовані на підвищення безпеки, надійності та ефективності роботи електростанції. ППР розрахований на 52 календарні доби, наразі триває 38 доба ремонту. Підключення енергоблоку №4 РАЕС до мережі заплановано на 25 серпня.

За словами заступника головного інженера РАЕС з експлуатації енергоблоків №№3, 4 Ігоря Кузмицького усі роботи, що проводяться персоналом експлуатаційних цехів, енергоремонтного підрозділу РАЕС та підрядними організаціями виконуються вчасно та згідно з визначеним графіком.

Зокрема, серед значного обсягу запланованих робіт в реакторному відділені енергоблоку проведено перезавантаження ядерного палива в активній зоні реактора. В рамках підготовки до транспортування на територію централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива відпрацьованих тепловиділяючих збірок завершені макетні дослідження з використанням габаритних імітаторів основного обладнання Holtec International.

Виконано ремонти обладнання першого та другого каналів системи безпеки з монтажем додаткових місць підключення мобільних насосних установок. Ремонт обладнання третього каналу системи безпеки наближається до завершення.

На парогенераторах ПГ-1 та ПГ-3 виконується контроль щільності теплообмінних трубок. Після завершення робіт на парогенераторах заплановано виконати роботи з ущільнення першого контуру. Проводяться роботи з капітального ремонту запобіжних клапанів компенсатора тиску. В гермооб’ємі реакторної установки триває встановлення додаткового обладнання рекомбінаторів допалювання водню.

У турбінному відділенні енергоблоку №4 завершені роботи з ремонту турбіни парової. Виконано заведення ротора в генератор, на якому триває збирання системи ущільнення вала генератора, встановлені торцеві щити, обидва збуджувачі. Проведено центрування валів, роторів турбіни, генераторів і збуджувачів. Увімкнено конденсатні насоси першого та другого ступенів, систему живильної води.

Як відзначив Микола Пономаренко, начальник відділу підготовки і проведення ремонтів, ремонт енергоблоку №4 триває згідно з графіком. Практично всі ремонтні роботи завершено – виконано 99% запланованих робіт. Враховуючи проведену дефектацію та відповідний ремонт обладнання, роботи проводяться дисципліновано та своєчасно. Відповідно до графіку ремонту 12 серпня планується розпочати пускові операції.

Теги: ППР

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div>