До обговорення тарифу та Інвестиційної програми Енергоатому долучилась громадськість

25 вересня 2018, 15:02 | Новини

Громадське обговорення Інвестиційної програми та тарифу Енергоатома24 вересня під головуванням тво віце-президента НАЕК «Енергоатом» Анжели Депелян та за участю представників атомних електростанцій і громади міст-супутників АЕС відбулось обговорення проекту встановлення тарифів на електричну та теплову енергію, що виробляється на атомних електростанціях ДП «НАЕК «Енергоатом» на 2019 рік, а також проекту Інвестиційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом» на 2019 рік.

Павло Ковтонюк та Володимир Бондаренко під час громадського обговоренняЗахід проводився з метою обговорення зауважень і пропозицій від органів виконавчої влади, представників місцевого самоврядування та інших зацікавлених осіб відповідно до Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Представниками Рівненської АЕС були тво генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк, заступники генерального директора та головного інженера електростанції, керівники структурних підрозділів підприємства. Громадськість представляли голова Заболоттівської сільської ради Роман Хондока та керуючий справами Вараської міської ради Борис Бірюк.

Тетяна АмосоваУ першу чергу, Анжела Депелян зауважила, що діючий тариф НАЕК «Енергоатом» – 54,03 коп з 1 жовтня 2018 року зросте до 55,76 коп за кВт год. Компанією обґрунтовано тариф у розмірі 71,5 коп за кВт год. «НАЕК «Енергоатом» довів НКРЕКП статті витрат, що не враховані у новому тарифі. Основний дефіцит коштів виник за статтями продовження терміну експлуатації енергоблоків АЕС та підвищення безпеки, що є пріоритетними напрямками діяльності Компанії в підготовці енергоблоків до їх експлуатації в понадпроектний термін та виконання яких передбачено Комплексною зведеною програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України та затвердженою Кабінетом Міністрів України. Дефіцит капітального будівництва, реконструкції та модернізації енергоблоків складає більш ніж 5 млрд грн з необхідних 8 млрд 628 млн грн. Таким чином, дефіцит усіх цих статей перевищує 13 млрд грн», - підсумувала А.Депелян.

Сергій Куроєдов

Заходи проекту Інвестиційної програми Компанії на 2019 рік, за словами директора з інвестицій та перспективного розвитку Енергоатома Тетяни Амосової, становлять 25 млрд 980 млн грн. До неї увійшли і непромислові об’єкти  Рівненської АЕС, які щороку не враховуються НКРЕКП в тарифі. «Щороку Рівненська АЕС вносить до Інвестиційної програми перелік об’єктів, які необхідно добудувати. З соціальних – це школа в місті Вараш, добудова вулиць у мікрорайоні Ювілейний та завершення будівництва житлового будинку №423 в мікрорайоні Перемоги. Все це можливо виконати впродовж одного інвестиційного року. Крім того, є ще ряд промислових будівель, які важливо профінансувати найближчим часом. Зокрема збільшити фінансування за статтею «фізичний захист» та будівництва будівлі технічного центру автоматизованих дистанційних засобів контролю металу. Ще маємо на меті добудувати реабілітаційно-оздоровчий центр на базі навчально-тренувального центру РАЕС»,  - зауважив Сергій Куроєдов, заступник генерального директора Рівненської АЕС з капітального будівництва.

Варто зауважити, що дискримінаційний тариф атомної енергетики створює дефіцит фінансування не лише за пріоритетними напрямками діяльності Компанії, а й на сплату екологічного податку, оплату праці та єдиного соціального внеску, обслуговування кредитних позик, які виникли через борг ДП «Енергоринок», відшкодування витрат пенсійному фонду України та соціальні програми, які Енергоатом зобов’язався виконати перед громадами міст-супутників.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій