Нове обладнання для підвищення рівня безпеки РАЕС

25 січня 2019, 16:22 | Новини

О. Нікулін та В. Сусь на випробовуваннях обладнання у ЧехіїНаприкінці грудня у м. Острава (Чехія) відбулися заводські приймальні та приймально-здавальні випробування фільтруючого обладнання системи примусового скидання тиску (СПСТ) з системи герметичного огородження (СГО) для енергоблоку №3 Рівненської АЕС.

Система примусового скидання тиску призначена для високоефективного очищення парогазової суміші, що надходить з ГО у процесі аварійної вентиляції, а також для захисту ГО, яке є останнім бар’єром безпеки, від втрати цілісності. Рівненська АЕС є пілотним майданчиком в Україні із впровадження даної системи. Захід реалізується на енергоблоці №3 РАЕС за кредитні кошти ЄБРР/ЄВРАТОМ в рамках проекту Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС (КзПБ).

Провідний інженер з реконструкції та ресурсу реакторного цеху №2 (РЦ-2) Володимир Сусь та інженер з ресурсу РЦ-2 Олексій Нікулін взяли участь у випробуваннях фільтруючого обладнання СПСТ на майданчику заводу-виробника «SKODA JS a. s.».

Як розповів Володимир Сусь, дане обладнання розроблене на основі технології французької компанії AREVA та об’єднує у своїй концепції два методи фільтрації: «мокрий» та «сухий» - перша та друга стадія відповідно. Завдяки двоступеневій очистці забезпечується висока ефективність утримання аерозолів, а також виключається небезпека забивання та оплавлення аерозолів в метало-волоконному фільтрі.

За словами Олексія Нікуліна, отримані результати випробувань підтверджують відповідність обладнання СПСТ вимогам технічної специфікації і конструкторської документації. Його поставка та налагоджування заплановано реалізувати на енергоблоці №3 під час планово-попереджувального ремонту 2019 року. Через габаритні розміри обладнання планують монтувати частинами, тож збірка на місці, як повноцінної одиниці, буде проводитись безпосередньо компанією-виробником.

Варто відзначити, в рамках КзПБ аналогічну систему планується також встановити на енергоблоці №4 Рівненської АЕС в 2020 році. Для роботи з СПСТ передбачено, зокрема, спецпідготовка персоналу електростанції.

Довідково: Компанія ŠKODA впродовж багатьох років є надійним постачальником технологій для атомної енергетики України. Дана компанія брала участь в будівництві АЕС Чехії, Словаччини, Угорщини, Болгарії та Німеччини.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій