Новий виток співпраці РАЕС і INETEC щодо контролю металу

  • Новини
  • 08 грудня 2021, 15:42
  • 835

На Рівненській АЕС відбулася робоча зустріч із представниками компанії «INETEC» (Хорватія) щодо обговорення питань подальшої співпраці та визначення очікуваного обсягу підтримки та способів співпраці в інспекційних проєктах.

Співпраця РАЕС із хорватською компанією в напрямі контролю металу обладнання триває з 2016 року у рамках реалізації заходів із модернізації обладнання та підвищення рівня безпеки енергоблоків. Служба контролю металу (СКМ) електростанції успішно застосовує системи вихрострумового, ультразвукового та візуального контролю парогенераторів ПГВ-213 та ПГВ-1000 виробництва INETEC. Проведення неруйнівного контролю теплообмінних труб та колекторів парогенераторів є однією з найважливіших складових забезпечення безпечної експлуатації реакторної установки енергоблоків та попередження витоку радіоактивних речовин за межі першого контуру.

...

За словами начальника служби контролю металу РАЕС Олександра Соловйова, за період експлуатації хорватського обладнання персонал СКМ добре вивчив маніпулятори, специфіку їхньої роботи: «Представники INETEC звернулися із пропозицією щодо залучення наших спеціалістів як механіків, так і аналітиків до їхніх інспекційних проєктів на інших АЕС. Це питання вимагає додаткового обговорення та узгодження. Також задля дотримання усіх юридичних питань персоналу необхідно пройти додаткову спеціальну підготовку для отримання відповідних сертифікатів».

Під час наради керівник відділу продажів та управління продуктами INETEC Вавроуш Матія та керівник відділу інспекції Пайніч Младен презентували нові системи контролю металу, їхні характеристики та досвід використання на АЕС в різних куточках світу. Інститут ядерних технологій INETEC (Хорватія) є лідером у сфері проєктування, виготовлення і постачання систем контролю металу для реакторів ВВЕР-440 та ВВЕР-1000.

Як відзначив Вавроуш Матія, фахівців Рівненської АЕС для участі в інспекційних проєктах компанії обрано невипадково, адже вони вже мають значний досвід експлуатації сучасного хорватського обладнання контролю металу як на малих енергоблоках, так і блоках-мільйонниках.

У межах візиту гості також відвідали технічний центр автоматизованих дистанційних засобів контролю металу РАЕС, що введено в експлуатацію минулого року. Центр призначений для зберігання, технічного обслуговування та налаштування обладнання автоматизованих дистанційних систем контролю, що використовуються для проведення експлуатаційного контролю, а також для розміщення персоналу відділу автоматизованих дистанційних систем контролю служби контролю металу.

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час
експлуатації
млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
За весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура °C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г