Широкі можливості ехо-імпульсного методу контролю металу на РАЕС

12 лютого 2019, 05:48 | Новини

РАЕСУ ході планово-попереджувальних ремонтів енергоблоків №№1, 2 (ВВЕР-440) Рівненської АЕС на парогенераторах (ПГ) проведено ультразвуковий контроль композитних зварних з’єднань на наявність дефектів, що могли утворитися в процесі експлуатації.

Олександр Соловйов

За словами начальника служби контролю металу (СКМ) РАЕС Олександра Соловйова, ультразвуковий контроль композитних зварних з’єднань №76 та №77 на ПГ енергоблоків №№1, 2 має свої особливості і проводиться за допомогою спеціальної методики. Ультразвуковий контроль виконувався представниками ТОВ «УкрЦНІІТМАШ» за методикою, яка випробовувана часом та досвідом на енергоблоках атомних електростанцій світу з реакторними установками типу ВВЕР-440. Операції здійснювались ехо-імпульсним методом з використанням суміщених та спеціалізованих роздільно-суміщених перетворювачів. В роботі використовувалися унікальні зразки, що виготовлені фахівцями ТОВ «УкрЦНІІТМАШ», згідно методики.

За словами старшого наукового співробітника ТОВ «УкрЦНІІТМАШ» Миколи Разиграєва, в рамках договору з РАЕС фахівцям СКМ проведено поглиблене ознайомлення з технологію ультразвукового контролю та засобами контролю. «Ультразвуковий контроль композитних зварних з’єднань парогенераторів на енергоблоці №2 РАЕС проведено у квітні 2018 року. Нещодавно у повному обсязі завершено аналогічні роботи на енергоблоці №1. Їхні результати позитивні. Оскільки жодних сигналів, з підозрами на пласкі дефекти чи тріщини не виявлено, немає необхідності у проведенні ремонтних робіт на енергоблоках №№1, 2 РАЕС. Зварні з’єднання, які ми проконтролювали – дуже якісні, що, дає впевненість у подальшій безпечній експлуатації енергоблоків Рівненської АЕС», - прокоментував експерт.

Нова методика ехо-импульсного методу контролю металу на РАЕСЗ метою навчання та переймання досвіду до робіт долучились також спеціалісти групи контролю тепломеханічного устаткування СКМ РАЕС. Як зазначив Микола Разиграєв, окремі пункти методики є доволі складними, тому саме на них у процесі робіт робився акцент, зокрема на необхідності розрізняти корисні та паразитні сигнали, що можуть з’являтися через конструктивні особливості вузлів зварних з’єднань.

Однією з умов договору є проведення підготовки та атестації персоналу СКМ Рівненської АЕС для контролю типових зварних з’єднань. Наразі вже розроблено спеціальну програму і проведено підготовку персоналу, що у перспективі дозволить дефектоскопістам СКМ самостійно, під час капітальних ремонтів парогенераторів, виконувати ультразвуковий контроль композитних зварних з’єднань.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій