Нерадіаційний вплив на навколишнє середовище

Охорона водних ресурсів

Чотириблочна Рівненська АЕС – найбільший в області споживач води з природних джерел. За умовами дозволу станція має право без збитку для природи брати з річки Стир 73,164 млн. м3 в рік. Як видно на графіку, фактично станція забирає менші обсяги. Кожен куб річкової води використовується в системі охолодження Рівненської АЕС до ста разів. Проектне рішення про охолодження води в градирнях і бризкальних басейнах, а не в ставку-охолоджувачі дозволило максимально зменшити негативний вплив станції на екосистеми і зберегти багату заплаву річки Стир з луговими, чагарниковими і лісовими комплексами тварин. Об‘єм забраний з річки води прямо пропорційний виробленню електроенергії.

Динаміка забору Рівненською АЕС води з р. Стир

Частина води з системи охолодження безперервно повертається назад у річку. Лабораторний контроль якості зворотної води здійснюється цілодобово. Багаторічні аналізи за 25 показниками підтверджують, що ця вода нормативно чиста, містить ті ж природні домішки, що й вихідна річкова. Нижче водозабору РАЕС величина потоку води в річці контролюється на гідрологічному посту (див. фото).

Гідрологічний пост

Охорона повітряного басейну

Рівненська атомна електростанція – це підприємство з великою кількістю необхідних допоміжних виробництв. На балансі знаходиться 204 одиниці техніки з карбюраторними двигунами і 182 одиниці з дизельними; на залізничній дільниці 7 одиниць рухомого складу. Функціонують два атестованих контрольно-регулюючих пости для діагностики автомобілів і вимірювання токсичності та димності відпрацьованих газів. Крім того, зареєстровано 261 стаціонарне джерело викидів в атмосферу 40 забруднюючих нерадіоактивних речовин. Найбільше можливе джерело викидів – пусково-резервна котельня, розрахована на спалювання сірчаного мазуту. З 1994 року необхідності в роботі котельні не було, її окремі котли щорічно запускаються на мінімальну потужність тільки для тренування персоналу і перевірки устаткування.

Раціональне природокористування

Рівненська АЕС дотримується вимог законодавства при поводженні з 42 видами нерадіоактивних відходів і має копію ліцензії на збирання, перевезення, зберігання і видалення: відпрацьованих нафтопродуктів, у тому числі олій і їхніх сумішей; відпрацьованих люмінесцентних ламп і відпрацьованих батарей свинцево-кислотних акумуляторів. Для забезпечення міста Вараш гарячою побутовою водою АЕС використовує родовище підземних вод у селі Острів на підставі ліцензії з терміном дії до 2020 року.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій