Народні обранці Володимиреччини вкотре переконалися у відкритості рівненських атомників

12 жовтня 2017, 16:55 | Новини

З метою підтримки позитивного іміджу атомної енергетики та розвитку соціального партнерства з державними органами регіону на Рівненській АЕС вже вдруге цьогоріч відбувся День депутата. Захід дозволив народним обранцям Володимирецької районної ради ближче познайомитися з найпотужнішим підприємством Рівненщини та відкрито поспілкуватися з його керівництвом.

Майданчик Рівненської АЕС відвідали близько 50 депутатів районної ради, сільські та селищні голови Володимиреччини Рівненської області на чолі з головою райради Василем Ковеньком. В рамках дружнього візиту гості відвідали інформаційний та навчально-тренувальний (НТЦ) центри, професійно-технічне училище (ПТУ), центральний пост автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) та споруду очищення додаткової води (СОДВ).

Ввідний курс щодо історії створення та діяльності енергетичного об’єкту в інформцентрі «Полісся» провів для володимирчан начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС Петро Кратік, а також вручив сувенірно-презентаційні матеріали. Ближче з роботою обладнання, за яким працює оперативний персонал електростанції представників Володимирецької райради та депутатського корпусу познайомили в НТЦ РАЕС на прикладі роботи на повномасштабних тренажерах ПМТ-440 та ПМТ-1000. Щодо підготовки майбутніх робітничих кадрів, перепідготовки та підтримки кваліфікації ремонтного персоналу народні обранці дізнались під час екскурсії до ПТУ РАЕС, яке сьогодні займає лідируючі позиції у сфері профтехнавчання країни. Зокрема директор ПТУ Ярослав Березюк підкреслив, що восени цього року спільно з Національною академією наук України та Інститутом профтехосвіти НАПН України училище РАЕС стане експериментальним майданчиком для впровадження європейської системи дуальної освіти, що включає проходження навчання і практики учнів безпосередньо на виробництві.

В СОДВ РАЕС представники хімцеху розповіли про технологію очищення та пом’якшення води річки Стир. Варто відзначити, що про роботу обладнання та процес утворення вапняного шламу представники Володимиреччини чують не вперше. В рамках реалізації спільного з ЄС екопроекту шлам РАЕС активно використовується у сільському господарстві Полісся, адже він є ефективним меліорантом кислих ґрунтів регіону. Зокрема, гості ще раз переконались у відсутності будь-якого радіоактивного забруднення у складі шламу. В цілому, відсутність негативного впливу РАЕС на екологічний баланс підтвердили фахівці центрального посту АСКРО, під час екскурсії володимирчан на природоохоронний об’єкт. Відповідні дані були наведені за результатами моніторингу стану навколишнього середовища у зоні спостереження Рівненської АЕС.

«Сьогодні ми, як найближчі сусіди, користуємося усіма благами, які надає електростанція: тепло, водопостачання та водовідведення, - коментує сільський голова с. Заболоття Роман Хондока, - І зараз ми ще раз переконалися у екологічно безпечному виробництві РАЕС електричної та теплової енергії. У нас є перспективні плани на майбутнє, наразі ж модернізуються інженерні підземні комунікації. Наші взаємовідносини – це зразок того, як повинні співпрацювати громади регіону з найбільшим підприємством області». Слід підкреслити, що за активну громадянську позицію, небайдужість та запобігання розкраданню державного майна Роман Володимирович нагороджений Листом подяки президента НАЕК «Енергоатом».

Відкрито поспілкуватися з керівництвом Рівненської АЕС Володимирецькі делегати змогли під час офіційної зустрічі в Палаці культури РАЕС. Вичерпні відповіді на запитання володимирчан надали: заступник генерального директора РАЕС з персоналу Ігор Вітковський, заступник головного інженера з модернізації та управління ресурсом РАЕС Сергій Григораш, начальник служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації РАЕС Сергій Гордієнко, заступник начальника цеху радіаційної безпеки РАЕС з радіаційного моніторингу Олександр Романенко.

Серед питань, що цікавили народних обранців: можливість експорту електроенергії РАЕС до сусідніх держав, реалізація заходів з продовження терміну експлуатації енергоблоку №3, ставлення атомників до майбутньої корпоратизації, розподілу субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення зони спостереження РАЕС.

У поточному році територіальна громада Володимирецького району отримала державну субвенцію у розмірі 9 млн. 895,9 тис. гривень на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС. Минулорічна субвенція була спрямована на придбання респіраторів, ремонти ФАП в селах Сошники та Сварині, а також ремонт Володимирецької центральної районної бібліотеки, клубу в с. Дубівка та будинку культури в с. Половлі. А ось 6 мільйонів гривень, затверджених на будівництво Озерецької ЗОШ, були повернуті до держбюджету.

В ході зустрічі депутат Володимирецької райради Микола Волчецький висловив подяку керівництву Рівненської АЕС від імені батьків з малозабезпечених сімей, чиї діти працевлаштовані на електростанцію. Молоді спеціалісти сьогодні успішно виконують усі поставлені перед ними виробничі завдання. Слід відзначити, що станом на сьогоднішній день на РАЕС працює близько 4700 уродженців Рівненської області.

Заступник головного інженера з модернізації та управління ресурсом РАЕС Сергій Григораш наголосив, що від добробуту підприємства залежить розвиток регіону його розташування. «Сьогодні одним з пріоритетних завдань колективу РАЕС є продовження ресурсу енергоблоку №3, проектний термін експлуатації якого спливає у грудні поточного року. В рамках цього у липні будуть проводитись виїзні зустрічі з громадськістю зони спостереження електростанції. Продовження терміну експлуатації енергоблоку, а отже збереження виробничих потужностей РАЕС, є важливим кроком до подальшого розвитку районів, що розташовані в зоні спостереження електростанції, їх сталому економічному та соціальному розквіту», - відзначив Сергій Григораш.

На заключення зустрічі голова Володимирецької райради Василь Ковенько передав керівництву РАЕС пам’ятний сувенір із бурштину, на якому поєднані карта Володимирецького району та логотип Рівненської АЕС, як символ успішного соціального партнерства енергогенеруючого підприємства та Володимиреччини.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div>