На турбогенераторі енергоблоку №4 тривають ремонтні роботи

06 вересня 2019, 16:40 | Новини

Ремонтні роботи на ТГ-6На енергоблоці №4 РАЕС ремонтна кампанія – в активній фазі. Силами персоналу дільниці з ремонту турбогенераторів та дизельгенераторів цеху з ремонту електротехнічного устаткування енергоремонтного підрозділу (ЕРП) здійснюється ряд робіт, важливих для безпечного функціонування підприємства.

На дільниці з ремонту турбогенераторів та дизельгенераторів цеху з ремонту електротехнічного устаткування ЕРП РАЕС працює 26 фахівців. За словами начальника дільниці Степана Бережного, персонал постійно задіяний у ході ремонтних кампаній на усіх чотирьох енергоблоках підприємства, зокрема виконують планові ремонти циркуляційних насосів блочних насосних станцій та високовольтних насосів градирень напругою 6 кВ. Під час ППР на енергоблоці №4 виконується середній ремонт турбогенератора ТГ-6 з виведенням ротора. Спеціалісти дільниці задіяні у роботах щодо усунення дефектів згідно з результатами проведеної дефектації на ТГ-6. Окрім того, паралельно персонал дільниці виконує капітальний ремонт резервного ротора з ХАЕС на ремонтному майданчику в турбінному відділенні енергоблока №3.

Степан БережнийНа сьогоднішній день атомники виконали переущільнення кінцевих частин на статорі ТГ-6. «Це дуже кропітка робота, яка вимагає від працівника високої концентрації уваги, а також високопрофесійних умінь та навичок. У ході реалізації поставлених завдань, виконано переущільнення статора з подальшим його опресуванням. Така операція проводиться раз у 8 років. Попереду чекає процес збирання виводів, водопідводів, встановлення ізоляційних коробок на виводи. Фронт робіт чималий, адже сама підготовка до виконання такої надважливої операції потребує значного обсягу часу», коментує Степан Бережний.

Турбінне відділення бл.№4За словами Степана Бережного, спеціалісти очолюваної ним дільниці активно готуються до приїзду на майданчик Рівненської АЕС шеф-інженера компанії-партнера «GE Power» (Республіка Польща), з якою підприємство успішно співпрацює тривалий час. На основі технологій польських колег було здійснено модернізацію статорів на енергоблоках-мільйонниках РАЕС.

Тож, метою приїзду іноземного фахівця є здійснення супроводу ремонтних робіт на ТГ-6. Напередодні шеф-інженером «GE Power» було проведено оцінку виконаної процедури дефектації на турбогенераторі з складанням відповідного акта та наданням рекомендацій щодо усунень зауважень. Після завершення ремонту працівники дільниці проведуть високовольтні випробування статора турбогенератора ТГ-6.

Силами енергетиків у перспективі буде здійснено також ремонт торцевих щитів, газоохолоджувачів, збудників ВГТ-1, 2, ущільнення вала генератора. Вся низка завдань здійснюється згідно з встановленим графіком та у відведені терміни. Роботи виконуються якісно з дотриманням усіх норм та вимог з культури безпеки й охорони праці.

Довідково: «GE Power» – польська компанія, яка входить до складу корпорації General Electric та яка є одним зі світових лідерів в розробці реакторних технологій, виготовленні та модернізації електротехнічного обладнання для АЕС.

 

Виробничі показники
за минулу добу

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій