На Рівненській АЕС відбудеться протиаварійне тренування

  • Новини
  • 11 жовтня 2021, 13:17
  • 522

19-20 жовтня 2021 року на Рівненській АЕС планується проведення комплексного загальностанційного протиаварійного тренування на тему «Організація і порядок управління діями персоналу ВП РАЕС при виникненні радіаційної аварії». Під час тренування буде змодельовано радіаційну аварію на енергоблоці №4 РАЕС з елементами пожежогасіння.

Мета протиаварійного тренування: перевірка готовності керівного складу та аварійних формувань РАЕС до дій у випадку виникнення аварії на підприємстві; удосконалення практичних навичок оперативного персоналу щодо виявлення, класифікації аварії, приведення органів управління, сил та засобів в готовність до дій з локалізації й ліквідації аварійної ситуації; організації і порядку проведення заходів протирадіаційного захисту персоналу, населення та навколишнього середовища; забезпечення функціонування системи оповіщення, зв’язку та інформаційного обміну в ході локалізації й ліквідації аварії.

У тренуванні будуть залучені: керівний склад та персонал структурних підрозділів, Кризові центри та аварійні формування РАЕС, а також підрозділи Національної гвардії та ДСНС України, які залучаються для локалізації аварійних ситуацій на Рівненській АЕС відповідно до аварійних планів.

Також відбудеться практичне відпрацювання укриття в захисних спорудах цивільного захисту, проведення йодної профілактики, видачі респіраторів, здійснення евакуації, забезпечення публічної безпеки та порядку. У ході тренування планується частково перекриття доріг до РАЕС зі сторони м Вараш та с. Заболоття.

Звертаємо увагу, що в ході проведення тренування всі дії будуть виконуватись умовно, тож просимо населення зберігати спокій.

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час експлуатації млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
ЗА весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г