На РАЕС впроваджують модулі інтерактивного інструктажу

25 вересня 2020, 11:33 | Новини

Сьогодні на Рівненській АЕС ефективно використовують корисні напрацювання у сфері інформаційних технологій, підтримуючи курс діджиталізації в країні. Найближчим часом в дослідну експлуатацію вводиться новий модуль інтерактивного інструктажу з фізичного захисту на базі системи дистанційного навчання (СДН) «Web-АСПЕКТ».

За словами заступника начальника служби фізичного захисту (СФЗ) РАЕС Сергія Антонюка, ідея щодо впорядкування журналів та оптимізації процесу проведення інструктажів з фізичного захисту, охорони праці та пожежної безпеки з метою зменшення інформації, яку необхідно вручну заповнювати, виникла ще наприкінці 2017 року та належить головному диспетчеру-начальнику служби головного диспетчера РАЕС Юрію Долганову.

Сергій Антонюк«Створена робоча група відзначила, що саме інструктаж з фізичного захисту можна перевести в інтерактивний формат з дотриманням нормативно-законодавчих актів України. Після узгодження з профільною дирекцією Компанії та Держатомрегулювання України проєкту створення нового модулю, розпочалась спільна робота фахівців СФЗ і навчально-тренувального центру (НТЦ) РАЕС з підрядною організацією, яка є розробником «Web–АСПЕКТ». З його допомогою рівненські атомники зможуть пройти первинний, повторний та позаплановий інструктаж з фізичного захисту з обов’язковим проведенням вихідного контролю знань в тестовій системі. Інтерактивний формат інструктажу дозволить покращити інформативність, наповненість, якість засвоєння інформації, яка подається та звісно, оптимізувати витрати робочого часу», - зазначив Сергій Антонюк.

Скріншот СДН «Web–АСПЕКТ»З січня 2021 року три з чотирьох існуючих інструктажів з фізичного захисту будуть проводитися вже з використанням нового модуля. У попередньому «журнальному форматі» залишиться інструктаж для щойно прийнятих працівників (вступний інструктаж), працівників підрядних організацій, а також для гостей електростанції. Це обумовлено наявними технічними засобами навчання та організаційними процедурами, проте їх частка становитиме не більше 10% від усієї кількості. Наразі спеціалісти служби фізичного захисту розробляють програми інтерактивних інструктажів для усіх підрозділів РАЕС з подальшим їхнім погодженням.

За словами заступника начальника центру з технічних засобів навчання НТЦ Миколи Павлюка, форма дистанційного навчання СДН «Web–АСПЕКТ» спрямована на забезпечення працівників атомної станції необхідними знаннями без відриву від виробництва безпосередньо на робочих місцях, шляхом самостійного опрацювання мультимедійного матеріалу (графічні зображення, відеолекції, фотоконтент, презентації).

Микола Павлюк«Ця система використовується також для тестової форми перевірки знань, вхідних, вихідних контролів та тестування кандидатів на вакантні посади. Рівненська АЕС стала першою електростанцією, на якій впроваджено систему дистанційного навчання. Протягом багатьох років вона регулярно доповнюється новими мультимедійними курсами та стала незамінним елементом в процесі професійного навчання персоналу», - зауважив Микола Павлюк.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій