На РАЕС використовується сучасне обладнання та досвід відомих європейських компаній

12 серпня 2019, 14:00 | Новини

В рамках співпраці з ДП «Альфа Лаваль Україна» сервісний інженер організації провів огляд технічного стану обладнання, призначеного для мінімізації об’єму рідких радіоактивних відходів Рівненської АЕС, а також презентував новітні технологічні розробки компанії.

У ВП «Рівненська АЕС» з 2004 року використовується установка центрифугування виробництва Alfa Laval (Швеція), яка поставлена в рамках програми європейського партнерства TACIS. Установка центрифугування призначена для видалення механічних домішок з метою мінімізації утворення рідких радіоактивних відходів.

Сергій ПлєхановОбслуговування установки здійснюється персоналом хімічного цеху (ХЦ), ремонт – кваліфікованим персоналом енергоремонтного підрозділу (ЕРП). За словами заступника начальника ХЦ Сергія Плєханова, для капітального ремонту установки у 2018 році було закуплено оригінальні запчастини та витратні матеріали у офіційного дилера ДП «Альфа Лаваль Україна». «Після капітального ремонту відмічено покращення експлуатаційних показників роботи установки, в тому числі зменшена вібраційна швидкість до 4 мм/с, – зазначив Сергій Плєханов. - На початку серпня проведено огляд технічного стану декантерної центрифуги за участю сервісного інженера ДП «Альфа Лаваль Україна». Результатом стане технічний звіт, відповідно до рекомендацій якого планується підвищити рівень надійності та безпеки експлуатації центрифуги», -підсумовує спеціаліст.

Установка декантерної центрифуги

Alfa Laval виробляє і розробляє обладнання та технології, призначені для підвищення ефективності виробничих процесів, пов’язаних з нагріванням, штучним охолодженням, поділом, центрифугуванням, сепаруванням і транспортуванням в галузі атомної енергетики, та їх застосування в системах важливих для безпеки. Обладнання Alfa Laval відповідає всім національним і міжнародним стандартам в атомній енергетиці. Теплообмінники Alfa Laval застосовуються в системах тепло- і холодопостачання, вентиляції, кондиціонування, технологічних процесах промислових підприємств серед яких АЕС Бушер (Іран), АЕС Куданкулам (Індія), Тяньванська АЕС (Китай), АЕС Козлодуй (Болгарія), Курська АЕС, Кольська АЕС, Смоленська АЕС, Ленінградська АЕС (РФ), Центр ядерних досліджень «Кадараш», АЕС Катеном, АЕС Гравлін (Франція), АЕС Тіанж, АЕС Дул (Бельгія), АЕС Уілфа, АЕС Хейшем (Великобританія) тощо.

Представник ДП «Альфа Лаваль Україна» презентував спеціалістам ВП РАЕС особливу конструкцію пластинчастих теплообмінників Alfa Laval, що забезпечують високу турбулентність потоку, обумовлюють їх спеціальні експлуатаційні характеристики. Завдяки більшій ефективності вони компактніші і вимагають набагато менше місця для монтажу і технічного обслуговування ніж альтернативні рішення, такі як кожухотрубні теплообмінники. Устаткування Alfa Laval працює при меншій різниці температур, може використовувати менший обсяг охолоджуючої води і насоси меншої потужності. Крім того, інноваційна технологія виробництва радикально знижує ймовірність забруднення і швидкість утворення накипу в замкнених технологічних контурах різного призначення, що знижує витрати на очищення та технічне обслуговування.

Рівненські атомники працюють у постійному партнерстві з іноземними компаніями, постачальниками сучасного обладнання для АЕС, що забезпечує безперервний процес вдосконалення технологічних процесів та підвищення рівня безпеки енергоблоків.

Виробничі показники
за минулу добу

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій