На РАЕС відбулися випробування обладнання ЦСВЯП за технологією «Holtec International»

23 вересня 2020, 11:02 | Новини

Випробування траверсНа майданчику Рівненської АЕС тривають роботи з підготовки до транспортування відпрацьованих тепловидільних збірок на територію централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). На минулому тижні на енергоблоках №№»1,2,4 РАЕС відбулись чергові випробування обладнання компанії «Holtec International»(США).

Відпрацьоване ядерне паливо (ВЯП) вперше відвантажуватиметься на майданчик ЦСВЯП саме з енергоблоків ВВЕР-440 Рівненської АЕС, відтак тривають активні роботи з модернізації та випробування задіяного обладнання. За словами головного інженера дирекції ЦСВЯП, що будується, Андрія Савіна, на енергоблоці №1 відбулися повторні випробування елементів зливного трубопроводу системи охолодження кільцевого зазору, після її доопрацювання фахівцями Holtec. Випробування проводилося під наглядом представників інспекції Держатомрегулювання України на РАЕС.

Андрій Савін«Ця система призначена для забезпечення необхідного виведення тепла від багатоцільового контейнеру з ВЯП під час виконання технологічних операцій. За результатами досліджень підтверджені витрати води, які потрібні для забезпечення безпечної експлуатації системи, та підтверджена її функціональність для різних режимів роботи. В робочому порядку будуть усуненні і зауваження, які були виявлені в процесі випробувань та вдосконалено порядок виконання технологічних операції», - відзначив Андрій Савін.

Випробування траверсПід час підняття та опускання багатоцільового контейнеру HI-TRAC в цілях безпеки задіються дві підйомні траверси - основна та дублююча. Спеціалістами Holtec було доопрацьовано конструкцію штанги для траверси контейнера HI-TRAC і в період планово-попереджувального ремонту енергоблоку №4 також перевірено їхню взаємодію. У ході стикування траверс передбачена синхронна робота кранівників і стропальників.

За словами головного інженера енергоремонтного підрозділу РАЕС Олега Халандача, за результатами випробувань на енергоблоках №№1,2 РАЕС члени комісії визначили здатність системи охолодження кільцевого зазору щодо забезпечення витрат води на рівні вказаних в конструкторській документації. Також направлені до компанії-виробника обладнання заходи, які необхідно виконати до етапу дослідної експлуатації модифікованої системи Holtec.

Андрій Савін, Олег Халандач,заступник начальника ТТЦ ЦСВЯП ВП АПІ Юрій Шпирко«Після узгодження необхідних документів планується погодження технічних специфікацій, оформлення технічного рішення про введення в дослідну експлуатацію модифікованої технології відвантаження ВЯП на енергоблоках №1, 2 РАЕС. У лютому наступного року відбудуться комплексні випробування обладнання Holtec. Це заключний етап усієї високотехнологічної роботи, після якої розпочнеться відвантаження ВЯП та відправка 1-го контейнеру з енергоблоку №2. Стосовно випробувань траверс на енергоблоці №4 – вони пройшли успішно і готові до виконання комплексних випробувань», - підсумував хід робіт Олег Халандач.

Транспортний коридор енергоблоку №4 Довідково: Holtec International - провідний світовий розробник технологій та виробник обладнання для транспортування та зберігання ВЯП. В Україні компанія бере участь у будівництві Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для українських АЕС, що дозволить значно підвищити енергетичну безпеку України та заощаджувати кошти, які раніше витрачались на вивезення ВЯП з українських АЕС до РФ.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій