На РАЕС триває підготовка до заміни парогенераторів на енергоблоці № 3

14 серпня 2019, 15:08 | Новини

виконуються комплексні заходи з організації підготовчих робіт для заміни парогенераторів (ПГ) на енергоблоці №3На Рівненській АЕС виконуються комплексні заходи з організації підготовчих робіт для заміни парогенераторів (ПГ) на енергоблоці №3. Аналогічні роботи вже проводились на інших АЕС України. В рамках реалізації проєкту заміни ПГ на майданчику РАЕС тривають активні підготовчі операції. Це проведення усіх підготовчих процедур, необхідних для виконання реальних робіт із заміни ПГ.

НВ процесі випробувань імітаторааразі проводиться розробка робочих проектів, проектів виконання робіт та іншої необхідної документації. Зокрема на майданчику електростанції перебувають представники проектної організації для участі у габаритних випробуваннях з застосуванням повномасштабного імітатора парогенератора та з метою коригування самого робочого проекту. Імітатор ПГ повністю відповідає геометричним розмірам діючого ПГВ – 1000М. Проект імітатора повномасштабного парогенератора розроблено конструкторсько-технологічним відділом РАЕС, а виготовлено силами фахівців ремонтно-будівельного цеху РАЕС. Діючі парогенератори виготовлені ВАТ Машинобудівний завод «ЗіО-Подольск» та мають вагу по 323 тонни (без колекторів гострої пари).

Павло Сидоренко«На даний час проводяться роботи щодо транспортування повномасштабного парогенератора на проммайданчик, а саме в транспортний коридор реакторного відділення енергоблоку № 3 та підготовка до підйому імітатора у центральний зал. На кожному етапі фіксуються усі можливі відхилення, включаючи процес транспортування імітатора на територію підприємства тощо», – коментує Павло Сидоренко начальник енергоремонтного підрозділу РАЕС.

Олександр Подик«Планується виконати роботи в частині зчеплення траверси з імітатором ПГ і підйом до найвищої точки центральної зали з метою визначення проміжку між нижньою точкою положення ПГ та рейками, що розміщенні в центральному залі реакторного відділення енергоблоку №3. Після цих операцій буде визначено обсяг робіт з демонтажу та подальшого встановлення електричного й тепломеханічного обладнання під час реальної заміни ПГ. Усі ці роботи проводитимуться впродовж декількох днів», – коментує керівник робіт, заступник головного інженера ЕРП з ремонту реакторного устаткування Олександр Подик.

Імітатор ПГУсі роботи виконуються фахівцями цехів ЕРП із залученням транспортного цеху, його залізничної дільниці та представниками ВАТ «Укркраненерго». За словами Павла Сидоренка, першочергові роботи стосуються імітатора ПГ, після чого до кінця 2019 року відбуватиметься коригування робочого проекту та проекту виконання робіт. Паралельно готуватиметься майданчик для зберігання нових парогенераторів, які будуть доставлені на майданчик Рівненської АЕС. В цілому захід сприятиме підвищенню ефективності роботи та експлуатаційних характеристик парогенераторів і, відповідно, рівня безпеки АЕС.

Виробничі показники
за минулу добу

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій