На РАЕС відбулися випробування обладнання «Holtec International»

05 грудня 2018, 14:20 | Новини

На залізничній платформі контейнер HI-TRAC, що призначений для поводження з відпрацьованим ядерним паливомНа майданчику Рівненської АЕС відбулися функціональні випробування нещодавно поставленого обладнання за технологією корпорації «Holtec International» (США) – контейнера HI-TRAC, що призначений для поводження з відпрацьованим ядерним паливом. Випробування пройшли за участю президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського та фахівців компанії-власника технології корпорації «Holtec International», народного депутата Верховонї Ради України Вікторії Войціцької, представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, відокремлених підрозділів Компанії: «Атомпроектінжиніринг» (АПІ), «Складське господарство», Хмельницька та Рівненська АЕС, ТОВ «Холтек Україна» та «ЮТЕМ Інжиніринг», а також представників центральних ЗМІ.

На фото члени президії виробничої нарадиПід час виробничої наради президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський зауважив, що будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) є ключовим проектом для енергетичної безпеки України. «На сьогоднішній день ми перетнули екватор у будівництві сховища, наразі перебуваємо на завершальному етапі реалізації проекту. На заводах «Holtec International» завершується виготовлення допоміжного обладнання, триває виробництво основного обладнання для ЦСВЯП. За графіком проводяться його заводські та приймальні випробовування».

На фото зліва направо: Микола Панащенко, Павло Павлишин та Олександр ШавлаковОкрім спорудження ЦСВЯП, на трьох атомних електростанціях  України – Рівненській, Хмельницькій та Южноукраїнській, реалізується проект модифікації ядерних установок АЕС, який передбачає виконання потужного комплексу робіт: модернізацію перевантажувальних машин та вантажопідіймальних кранів для великогабаритного та великовагового обладнання, підсилення залізобетонних конструкцій, обґрунтування з сейсміки, з ядерної та радіаційної безпеки, будівництво майданчиків відстою контейнерів на АЕС і майданчиків технічного обслуговування обладнання ЦСВЯП спецскладу та ін.

Під час презентації Ігоря Орлова У презентації «Мета та завдання проведення випробувань обладнання «Holtec International» на РАЕС, ХАЕС, ЮУАЕС» заступник генерального директора - директор з нових ядерних установок АПІ Ігор Орлов виклав детальну інформацію про поточний стан будівництва ЦСВЯП, обладнання Holtec, яке поставлене в Україну, деталі процесу перевантажувальних операцій від моменту завантаження ВЯП на АЕС до їх встановлення у сховище. Як зазначив Ігор Орлов, у багатоцільовому контейнері (БЦК) може бути розміщено 31 відпрацьовану паливну збірку (ВТВЗ) з ВЯП ВВЕР-1000 або 85 збірок з ВЯП ВВЕР-440. Відпрацьоване ядерне паливо, що у подальшому зберігатиметься на майданчику ЦСВЯП, є стратегічним запасом України, яке у подальшому можна використовувати у процесі виробництва електричної енергії в реакторних установках наступних поколінь.

В рамках функціональних випробувань обладнання Holtec відбувся прес-тур, у ході якого журналісти мали можливість поспілкуватися з президентом Енергоатома Юрієм Недашковським, народним депутатом України Вікторією Войціцькою Поруч із транспортним коридором енергоблоків №№1, 2 Рівненської АЕС учасники делегації оглянули розміщений на спеціальній залізничній платформі транспортний контейнер HI-TRAC який у подальшому було піднято до центрального залу реакторного відділення енергоблоків.

«Сьогоднішня подія є знаковою та урочистою, оскільки вперше в Україні та усьому світі для шестигранного палива російського дизайну розроблено відповідне обладнання за технологією компанії «Holtec International». Це контейнери сучасного типу, які є двобар’єрними, що відповідає світовим вимогам з ядерної та радіаційної безпеки та двоцільовими, адже призначені і для транспортування і для зберігання ВЯП. Окрім того, контейнери мають термін гарантованого довготривалого зберігання ВЯП впродовж 100 років, - підсумував Юрій Недашковський, - Напередодні на РАЕС, ХАЕС, ЮУАЕС були успішно проведені попередні випробування обладнання Holtec. Ми є піонерами, адже це перша розробка у світі для реакторів енергоблоків ВВЕР. Сьогодні ми стали свідками виконання транспортних операцій реального обладнання, яке із 2020 року буде використовуватись для поводження із ВЯП».

Контейнер HI-TRAC поруч із транспортним коридором енергоблоків №№1, 2 РАЕС, який у подальшому було піднято до центрального залу реакторного відділення енергоблоківВ рамках функціональних випробувань обладнання «Holtec International» на РАЕС, відбувся прес-тур, у ході якого журналісти провідних ЗМІ мали можливість поспілкуватися з президентом Енергоатома Юрієм Недашковським, народним депутатом України Вікторією Войціцькою щодо фінансування та цілей реалізації проекту з будівництва ЦСВЯП, вартості, особливостей та переваг обладнання за американською технологією тощо, а також відвідали майданчик рівненського відділення ВП «Складське господарство», де зберігається обладнання Holtec International.

Довідка:                                               

ЦСВЯП зводиться у зоні відчуження Чорнобильської АЕС в селищі Буряківка, Київської області за технологією американської компанії Holtec International. На його будівництво планується витратити 37,22 млрд грн. Площа забудови, згідно з проектом, складе 40 тис. кв. метрів. Перший пусковий комплекс має запрацювати вже 2019 року. Фінансування робіт проводитиметься за рахунок коштів НАЕК «Енергоатом».

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій