На РАЕС пройшли «Дні безпеки»

11 жовтня 2018, 13:23 | Новини

На фото справа наліво - головний інженер - перший заступник генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк та заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Сергій БоришкевичВпродовж трьох днів на Рівненській АЕС проходили «Дні безпеки». Перевірку проводила комісія у складі заступників генерального директора та головного інженера РАЕС, керівників та  фахівців структурних підрозділів електростанції, яку очолив головний інженер - перший заступник генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк.

Близько 30 років щокварталу на Рівненській АЕС за затвердженою програмою представниками цехової та центральної комісій проводяться «Дні безпеки». «День безпеки» АЕС є складовою частиною заходів, спрямованих на практичне впровадження політики РАЕС з управління безпекою з метою підтримки і підвищення досягнутого рівня ядерної, радіаційної, технічної безпеки РАЕС.

За словами начальника відділу ядерної безпеки РАЕС Вадима Бориса, проведення подібних перевірок сприяє підвищенню ядерної, радіаційної, технічної безпеки атомної електростанції, підвищенню рівня культури безпеки, посиленню контролю з боку керівників атомної станції за дотриманням вимог  нормативних документів щодо безпечної експлуатації АЕС.

У ході підсумкової наради за результатами "Днів безпеки" на РАЕС

Метою проведення «Днів безпеки» є виявлення порушень і відступів від вимог діючих правил, норм, інструкцій, стандартів, технологічних регламентів, регламентів систем безпеки і технічного обслуговування устаткування та інших нормативних і експлуатаційних документів з ядерної, радіаційної та технічної безпеки АЕС; проведення адміністративно-технічним персоналом і керівниками РАЕС періодичного контролю за технічним станом обладнання і системами, важливими для безпеки; проведення контролю за дотриманням персоналом правил, норм і вимог інструкцій з експлуатації; виконання періодичного контролю за реалізацією програми підвищення рівня безпеки; оцінки та аналізу основних виробничих показників безпеки енергоблоків.

Перевірка здійснювалась за п’ятьма основними напрямками: ядерна, радіаційна, технічна безпеки,  підвищення безпеки та відповідність енергоблоків вимогам чинної нормативної документації. За її результатами, із запланованих на третій квартал 2018 року 17 заходів на сьогодні виконано 16, а із 55 запланованих на цей період заходів з культури безпеки вже виконано 50.

Також перевірено виконання заходів зі звітів про порушення, виконання приписів Державної інспекції з ядерної безпеки на РАЕС і Держатомрегулювання України підрозділами РАЕС, виконання плану-графіка реалізації заходів підвищення рівня безпеки енергоблоків РАЕС.

На фото ліворуч - начальник відділу ядерної безпеки РАЕС Вадим Борис«У  ході підсумкової наради розглянуто порівняльний аналіз індексу ключових показників безпеки енергоблоків РАЕС за методиками ВАО АЕС-МЦ та інформаційної системи поточного рівня безпеки. Додатково було розглянуто пропозицію головного інженера РАЕС Павла Ковтонюка щодо опрацювання в рамках програми НАЕК «Енергоатом» питання об’єднання та уніфікації показників, за якими проводиться оцінка поточного рівня безпеки на РАЕС, - прокоментував Вадим Борис. - За виявленими зауваженнями у ході перевірок розроблені заходи щодо попередження та усунення відхилень від умов нормальної експлуатації АЕС, підвищення ядерної, радіаційної та технічної безпеки РАЕС, підвищенню культури безпеки, оперативної ліквідації виявлених недоліків».

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій