На РАЕС проведено сервісне обслуговування обладнання шведськими фахівцями

11 червня 2019, 12:27 | Новини

Наприкінці травня на енергоблоках №№3, 4 Рівненської АЕС спеціалістами компанії «Tensor AB» (Швеція) проведено сервісне обслуговування та опробування системи натягувачів ущільнення (розущільнення) головного роз’єму реактора ВВЕР-1000.

До складу іноземної делегації увійшли представники шведської компанії  «Tensor AB» – Рікард Адольфссон та Матс Йохансонс, представник компанії в Україні Сергій Сапронов.

За словами т.в.о начальника цеху з ремонту та техобслуговування реакторів енергоремонтного підрозділу (ЦРТР ЕРП) РАЕС Олександра Білоусова, сервісне обслуговування обладнання «Tensor AОлександр БілоусовB» проводилось вперше після його семирічної експлуатації. «Одинадцять років тому для енергоблоків №№3,4 Рівненської АЕС впроваджено сучасний гайковерт шведського виробництва «Tensor AB» для розущільнення головного роз’єму реактора. У 2014 році відповідне обладнання доукомплектоване для енергоблоків №№1,2. Сучасне обладнання із системами контролю виконання процесів має низку переваг, зокрема воно сприяє оптимізації часу на виконання операцій майже в два рази. Обладнання повністю контрольоване та просте в експлуатації, - прокоментував Олександр Білоусов. - Минулого року на РАЕС шведською компанією поставлено нову маслосистему, яку іноземні фахівці прибули налагодити та перевірити, після чого систему буде введено в дослідну експлуатацію. На відміну від попередньої маслосистеми дана має інше компонування та є компактнішою».

Згідно з контрактом закордонні спеціалісти також забезпечили авторський нагляд під час проведення монтажних та налагоджувальних робіт.

«В рамках сервісного обслуговування були замінені ущільнення, шланги високого тиску та кабелі. Налагоджено та протестовано усі компоненти системи з метою забезпечення її якісного багатолітнього та безперебійного функціонування. За результатами проведеної роботи розроблено список питань для доопрацювання. Також згодом буде надано ряд рекомендацій для персоналу ЦРТР ЕРП РАЕС щодо покращення та спрощення процесу роботи з обладнанням. Зокрема, одне з питань стосується створення спеціального невеличкого майданчика поруч із пультом керування системи для розміщення необхідної персоналу документації, - зауважив представник компанії «Tensor AB» в Україні Сергій Сапронов. - Треба відзначити злагодженість та високий професіоналізм персоналу ЦРТР ЕРП РАЕС. За останні сім років експлуатації даного обладнання на електростанції колектив цеху дуже добре вивчив особливості та специфіку його роботи. Наступне сервісне обслуговування буде проведено знову через сім років», - зазначили іноземні спеціалісти.

Впровадження даного спецобладнання допоможе в подальшому скоротити тривалість планово-попереджувальних ремонтів та зменшити дозові навантаження персоналу. За роки експлуатації обладнання, яке використовується в період ремонтів на етапах розбирання та збирання реакторів, демонструє свою практичність, мобільність та дозволяє виконувати завдання на високому рівні.

Подібне обладнання на сьогоднішній день вже закуплено для енергоблоків Хмельницької АЕС, невдовзі таке ж з’явиться й на Южно-Українській та Запорізькій АЕС.

Довідково: Компанія «Tensor AB» (Швеція) виготовляє технологічне устаткування: пристрої для ущільнення і розущільнення фланцевих роз'ємів системи управління та захисту. Сьогодні багато ядерних установок  Європи та США у своїй щоденній роботі використовують перевірені натяжні пристрої. За останні 40 років обладнання компанії встановлено на ядерних об'єктах та підводних човнах, використовується й у нафтохімічній промисловості.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій