• Новини
  • 06 серпня 2021, 16:18
  • 771

На РАЕС проведено планову перевірку стану охорони праці та пожежної безпеки

На Рівненській АЕС з 2 по 6 серпня поточного року проведено комплексну перевірку стану охорони праці та пожежної безпеки. Перевірку здійснювала комісія у складі представників Дирекції з нагляду за безпекою НАЕК «Енергоатом» та спеціалістів служб охорони праці інших українських АЕС під керівництвом начальника відділу охорони праці та пожежної безпеки Компанії Олександра Григоренка.

Перевірка стану охорони праці та пожежної безпеки на електростанції проводиться почергово щороку в усіх підрозділах Компанії. Торік попри жорсткий карантин перевірка стану пожежної безпеки на Рівненській АЕС не проводилася, відтак цього року проведено комплексну перевірку і стану охорони праці, і пожежної безпеки. Завданням комісії, поряд із оцінюванням стану охорони праці та пожежної безпеки, є визначення ефективності функціонування відповідних служб підприємства, технічного стану обладнання та безпечного виконання робіт.

Члени комісії працювали з документацією, проводили обходи і огляди території та обладнання, перевіряли відповідність робочих місць умовам праці, здійснювали опитування працівників. За підсумками тижневої перевірки складений відповідний акт, в якому визначено стан дотримання на електростанції законодавства у сфері охорони праці та пожежної безпеки, детальний опис виявлених зауважень та надано рекомендації щодо їх усунення. Спеціалістами РАЕС розроблятимуться відповідні заходи щодо їхньої реалізації.

...

За словами голови комісії Олександра Григоренка, на Рівненській АЕС є ряд позитивних практик, які варто поширювати і на інших майданчиках АЕС. «Рівненська АЕС постійно розвивається в напрямі впровадження різного роду автоматизованих систем. Програмний комплекс обліку спецодягу, спецвзуття та засобів захисту «ПК ЗІЗ» дозволяє значно ефективніше планувати використання та замовлення засобів індивідуального захисту на наступні періоди, адже чітке планування дає свій позитивний економічний ефект. Першими рівненські атомники вирішили й питання щодо регулярного технічного обслуговування балонів газового пожежогасіння, завдяки чому введено в експлуатацію нове обладнання для проведення технічного обслуговування хладонових балонів газового пожежогасіння. Також цехом господарського обслуговування РАЕС закуплено обладнання для оперативного виготовлення вказівних та попереджувальних знаків і табличок відповідно до нових ГОСТів. Такі підходи до організації та дотримання правил охорони праці та пожежної безпеки на РАЕС – прогресивні та правильні», – підкреслив О.Григоренко.

...

Як відзначив начальник служби охорони праці РАЕС Сергій Майданюк, перевіряючим був наданий доступ до усіх об’єктів електростанції, які їх цікавили: «Комплексні перевірки стану охорони праці та пожежної безпеки це ще й обмін досвідом, можливість поділитися власними напрацюваннями та запровадити на РАЕС кращі надбання колег з інших станцій».

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час експлуатації млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
ЗА весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г