На РАЕС триває бенчмаркінг для спеціалістів Вірменської АЕС

13 травня 2019, 12:16 | Новини

Учасники зустрічіНа Рівненській АЕС стартував бенчмаркінг візит ВАО АЕС-МЦ на тему «Організація режиму радіаційної безпеки та поводження з радіоактивними відходами (РАВ)». До складу іноземної делегації увійшли спеціалісти Вірменської АЕС (Вірменська Республіка). З боку РАЕС у бенчмаркінгу беруть участь фахівці цеху радіаційної безпеки (ЦРБ) та цеху дезактивації та радіоактивних відходів.

Метою бенчмаркінг візиту, який триватиме на майданчику РАЕС впродовж тижня, є обмін досвідом, ідеями та практиками за напрямком: радіаційна безпека та поводження з РАВ. У перший день зустрічі відбулась робоча нарада на чолі із заступником головного інженера РАЕС з технології та інжинірингу Володимиром Леоновим за участю координатора заходу – представника ВАО АЕС-МЦ на майданчику електростанції Анатолія Васильчука.

Володимир Леонов

Як зазначив Володимир Леонов, бенчмаркінг на РАЕС проходить вже вдруге. Перший візит з обміну досвідом відбувся у 2016 році за участю спеціалістів АЕС Пакш з питань, що пов’язані з ущільненням зберігання палива в басейнах витримки.   

Під час заходу фахівці ЦРБ РАЕС виступили з презентаціями «Автоматизована система команд і комунікацій для зміни ЦРБ (ASCom)», «Організація і облік результатів радіаційного моніторингу контрольованої зони й території РАЕС», детально ознайомивши вірменських колег із базою даних радіаційного моніторингу.

За словами начальника ЦРБ РАЕС Олега Салагаєва, в рамках заходу для спеціалістів Вірменської АЕС заплановано відвідування зони суворого радіаційного контролю енергоблоків Рівненської АЕС, зокрема щитів радіаційного контролю, а також центрального посту автоматизованої системи контролю радіаційної ситуації та комплексу з переробки  РАВ.

На фото другий праворуч - Олег Салагаєв

Також рівненські атомники ознайомлять іноземних колег із організацією фізичних бар’єрів зон підвищеної радіаційної безпеки, процедурами з виявлення «гарячих точок», критеріями їх реєстрації, обліку, огородження, маркування, екранування та поводження з ними, з процесом контролю та нерозповсюдження радіаційного забруднення, програмами та методами контролю радіоактивного забруднення, застосуванням засобів індивідуального захисту органів дихання та додаткових засобів індивідуального захисту, поводженням з РАВ на РАЕС (процедурами переробки, зберігання, транспортування),  методологією та функціонуванням органів ALARA, їх ефективністю.

«У програму перебування включено розгляд питань з врахуванням побажань вірменських колег. Сподіваємось, бенчмаркінг візит стане інформативним та корисним для обох сторін – Рівненської та Вірменської АЕС. Переконаний, що спілкування між спеціалістами атомних електростанцій та обмін досвідом завжди позитивно відображається на удосконаленні виробничої діяльності енергогенеруючих підприємств», - зауважив Олег Салагаєв.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій