На РАЕС представники профільного міністерства знайомились з виробництвом

23 квітня 2018, 16:07 | Новини

На Рівненській АЕС відбулась оглядова екскурсія для 42 працівників апарату Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Візит на Рівненську АЕС був організований первинною профспілковою організацією працівників Міненерговугілля. Як розповів завідувач сектору запобіганню корупції міністерства Роман Гекалюк, метою поїздки є ознайомлення посадовців з безпосередньою роботою виробництва. «Колектив міністерства щоденно працює з документами, що регулюють функціонування атомної галузі України. Кожен з нас має певне уявлення про принцип роботи АЕС, проте не усі мали можливість на власні очі побачити велич та оцінити масштаби такого промислового гіганта, як РАЕС. Саме тому, я як голова профспілки ініціював поїздку на Рівненську АЕС, яка є відокремленим підрозділом найбільшої енергогенеруючої компанії України. Сподіваюсь це розширить кругозір кожного учасника поїздки», - зазначив Р.Гекалюк.

Екскурсія розпочалась з інформаційного центру РАЕС в якому зберігається уся 45-річна історія поліського енерговелета. Гості дізналися про історію будівництва міста-супутника та його сьогодення, роботу різних типів реакторів, будову блоків та принцип їх дії, а також побачили діючий макет енергоблоку з реактором типу ВВЕР-440, який є лише на РАЕС. Екскурсанти були вражені макетами тепловиділяючої збірки та градирні й очікували якнайшвидше побачити їх у реальних розмірах. А на завершення екскурсії, посадовці пройшли детальні інструктажі з фізичного захисту та охорони праці, адже це обов’язкова умова для усіх відвідувачів, котрим пощастило потрапити на виробництво Рівненської електростанції.

Цікавим етапом візиту стало знайомство з інструкторами навчально-тренувального центру. Посадовці прагнули дізнатись про вимоги до оперативного персоналу підприємства, навчання та підготовку молодих спеціалістів. Найбільш разючою для візитерів стала змодельована позаштатна ситуація на повномасштабному тренажері блочного щита керування ВВЕР-440.

Далі екскурсанти попрямували на проммайданчик Рівненської АЕС, де заступник генерального директора з персоналу РАЕС Ігор Вітковський та начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю Петро Кратік продемонстрували найбільші споруди РАЕС – градирні. Крім того, гості побували у турбінному відділенні енергоблоків №№1, 2, дізнались про роботу та особливості його основного устаткування та наочно спостерігали за робочими процесами персоналу машинного відділення.

За словами візитерів, їх вразила відкритість фахівців РАЕС до діалогу, а також масштаби споруд та обладнання електростанції. «Ми знаємо, що атомна енергетика в енергобалансі України займає провідне місце – понад 55% електроенергії виробляють відокремлені підрозділи НАЕК «Енергоатом», що є інструментом забезпеченням енергонезалежності й енергетичної безпеки нашої країни. Якщо враховувати європейський досвід, наприклад Франції, то там понад 70% виробітку електроенергії здійснює АЕС, - зазначив заступник начальника відділу забезпечення міністра Артем Нікіфоров, - Сьогодні ми дізнались, як технічно відбувається виробництво електроенергії, побачили виробничі потужності. Той факт, що колектив РАЕС дбає про збереження навколишнього середовища, безпеку виробничого процесу та соціальне забезпечення своїх співробітників – це і є основний показник того, що енергетика – перспективний напрямок, який Україна розвиватиме й надалі».

 

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div>