На РАЕС обговорили участь у нормованому первинному регулюванні частоти електроенергії

17 травня 2019, 13:26 | Новини

Учасники нарадиНа Рівненській АЕС відбулась нарада щодо реалізації комплексу робіт, обумовлених «Програмою реалізації заходів модернізації енергоблоків АЕС для участі у нормованому первинному регулюванні частоти (НПРЧ) в об’єднаній енергетичній системі (ОЕС) України».

На сьогоднішній день пріоритетним напрямком розвитку української енергетики, який визначений Енергетичною стратегією України на період до 2035 року є інтеграція ОЕС України в об’єднання системних операторів з передачі електроенергії континентальної Європи (ENTSO-E), яка передбачена Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС. В рамках угоди планується реалізувати програму організаційно-технічних заходів з модернізації систем регулювання та обладнання енергоблоків АЕС для приведення їх у відповідність до вимог СОУ-Н, які необхідно реалізувати на усіх 15 енергоблоках АЕС України до 2023 року. Без залучення енергоблоків АЕС стабільна робота енергосистеми і виконання вимог із синхронізації з ENTSO-Е неможлива.

У ході обговорень

Участь енергоблоків АЕС в НПРЧ дозволить: підвищити стійкість роботи енергоблоків, яка досягається введенням швидкодіючого регулювання параметрів енергоблоків з неодмінною точністю і стабільністю; передавати дані в інформаційні системи енергоблоку, АЕС та ОЕС України; організувати збір, передачу та зберігання (архівацію) відповідної інформації в інформаційних системах енергоблоків АЕС та передачу її на вищі рівні оперативно-диспетчерського управління.

В ході технічної наради під головуванням головного інженера РАЕС Павла Ковтонюка та за участю його заступників й керівників структурних підрозділів електростанції обговорено хід та проблемні питання реалізації Програми заходів модернізації обладнання на енергоблоках РАЕС для участі у НПРЧ в ОЕС України.

За словами заступника головного інженера РАЕС з електрообладнання та систем контролю і управління Андрія Козюри, інтеграція ОЕС України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E є важливою складовою енергетичної безпеки України, що дозволить підвищити надійність та збалансованість роботи ОЕС України, ефективність використання енергетичних ресурсів та значне збільшення експортних можливостей. Для успішної інтеграції, згідно з галузевими нормами, необхідно вирішити певну задачу, яка полягає в забезпеченні балансу між генерацією і споживанням. За чинними стандартами відхилення частоти від 50 Гц має утримуватись на рівні не більше ±0,2 Гц. Більшого відхилення не повинна допускати енергосистема, автоматично коригуючи потужність генерації.

Андрій Козюра

«НАЕК «Енергоатом» розроблені галузеві концептуальні технічні рішення для енергоблоків-мільйонників. Оскільки енергоблоки з реактором ВВЕР-440 експлуатуються лише на Рівненській АЕС, фахівцями електростанції самостійно розроблено концептуально-технічне рішення для «малих» блоків, спираючись на міжнародний досвід АЕС країн Європи, які вже функціонують у цих режимах. На сьогодні зроблено значний обсяг підготовчих робіт – розробка технічних вимог до систем та обладнання, техніко-економічні розрахунки, в яких оцінено попередню вартість реалізації запланованих робіт, графіки, створено робочу групу з реалізації заходів з модернізації, - прокоментував Андрій Козюра. - Основні заходи програми стосуються модернізації систем регулювання турбін на всіх енергоблоках РАЕС. Минулого року вже замінено системи збудження на турбогенераторах (ТГ) енергоблоків №№3, 4 РАЕС. У 2014 році виконано таку роботу на ТГ-4 енергоблоку №2. Залишилося замінити системи збудження на ТГ-1, ТГ-2 енергоблоку №1 та ТГ-3 енергоблоку №2. На енергоблоці №2 заплановано виконати також модернізацію системи регулювання потужності. Після завершення монтажних та налагоджувальних робіт, введення в експлуатацію модернізованих систем на РАЕС до 2023 року заплановано провести комплекс пусконалагоджувальних та випробувальних робіт. Наразі усі роботи виконуються відповідно до графіку. Хід впровадження програми та її проблемні питання регулярно обговорюються під час нарад на чолі з головним інженером Рівненської АЕС».

Синхронізація енергосистем України і ENTSO-E вкрай важлива для вітчизняного енергетичного сектору, оскільки вона дозволить поліпшити стабільність енергосистеми, підвищить енергобезпеку, а можливість брати участь у НПРЧ та потужності ОЕС дозволить НАЕК «Енергоатом» отримувати додаткові кошти в умовах роботи у новій моделі ринку електроенергії.

Довідково:

ОЕС України представляє собою сукупність різних за типом електростанцій, відновлюваних джерел, системоутворюючих, магістральних та розподільних мереж, розташованих на значній території і об'єднаних загальним режимом виробництва, передачі і розподілу електричної та теплової енергії. ОЕС України є основою електроенергетики держави, яка здійснює централізоване енергопостачання власних споживачів і взаємодіє з енергосистемами сусідніх країн, забезпечуючи експорт та імпорт електроенергії.

ОЕС України на сьогодні є одним з найбільших енергооб'єднань Європи, яке об'єднує регіональні електроенергетичні системи (ЕЕС, що взаємопов'язані системоутворюючими та магістральними лініями електропередачі (ЛЕП) 750 кВ і 330-500 кВ.

ENTSO-E (European Network of Transmission System Operators for Electricity) створена в липні 2009 року, яка об’єднала шість галузевих асоціацій, що існували на той час: ATSOI, BALTSO, ETSO, NORDEL, UCTE та UKTSOA, в які входять 42 національні енергетичні компанії Європи.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій