На РАЕС обговорили стратегію подальшого розвитку культури безпеки

  • Новини
  • 19 серпня 2021, 13:34
  • 529

Під час чергового засідання Ради з культури безпеки Рівненської АЕС (КБ) проаналізовано виконання у I півріччі 2021 року Програми конкретних дій, спрямованої на становлення й розвиток культури безпеки на підприємстві, а також обговорено пропозиції щодо впровадження на електростанції кращих практик в атомній енергетиці.

Спочатку засідання заступник генерального директора РАЕС з персоналу Ігор Вітковський проінформував про повне виконання всіх завдань 22-го засідання Ради з культури безпеки.

Т. в. о. начальника служби аналізу безпеки РАЕС Юрій Губеня у своїй презентації представив оцінку стану культури безпеки на Рівненській АЕС відповідно до затвердженої методики і критеріїв оцінки КБ у Компанії. «За трьохбальною шкалою оцінювалися 14 показників із культури безпеки 2020-го року та значення показників порівнювалися з попереднім звітним періодом. За результатами сумарного значення показника стан Культури безпеки на РАЕС у 2020 році відповідає оцінці «задовільно», – підсумував Ю. Губеня.

Як відзначив заступник головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Дмитрій Галкін на період 2021-2022 років затверджена нова Програма конкретних дій РАЕС, спрямованих на становлення і розвиток культури безпеки, до складу якої увійшло 44 заходи. «Серед запланованих заходів: введення на підприємстві галузевої автоматизованої інформаційної системи «Досвід»; проведення пробного анкетування з КБ рівненських атомників через вебпортал НТЦ РАЕС; інформування населення про стан безпеки та культури безпеки на Рівненській АЕС та інші. Результати їхнього виконання будуть розглянуті на наступній Раді з КБ наприкінці поточного року. На електростанції затверджено та реалізуються постійно діючі заходи, спрямовані на становлення й розвиток культури безпеки», – наголосив Дмитрій Галкін.

Начальник хімічного цеху РАЕС Анатолій Тихомиров представив кращі практики в атомній енергетиці щодо виконання робіт на висоті. У якості засобу попередження падіння і травмування персоналу запропонував використовувати системи страхувальних тросів під час виконання небезпечних робіт. Ця система використовується на майданчику РАЕС під час виконання покрівельних робіт. Проте, як наголосив генеральний директор РАЕС Павло Павлишин, у діяльності РАЕС основним пріоритетом є безпечне виконання робіт, відтак необхідно чітко проаналізувати і визначити місця, де необхідно використовувати страхувальні троси, розподілити завдання і відповідальних осіб, щоби пропозиція була втілена в роботу електростанції якомога повніше та швидше.

Під час роботи Ради розглянуто оцінки ризиків відповідно до вимог інтегрованої системи управління (ІСУ) та надано рекомендації щодо покращення діяльності за цим напрямом. За словами заступника генерального директора РАЕС з якості та управління Віктора Кравця, ризики процесів та підпроцесів ІСУ за своїм рівнем поділяються на «низький», «середній», «високий» та «екстремальний». «Усього на початок 2021 року кількість ідентифікованих ризиків становить 494, що на 5 більше в порівнянні з 2020 роком. Власники процесів та підпроцесів мають використовувати інструменти аналізу ризиків, ініціювати заходи для покращення діяльності. У результаті аналізу ризиків визначено шляхи для їхнього зниження або усунення», - повідомив Віктор Кравець.

Члени Ради з КБ Рівненської АЕС також вирішили винести на розгляд робочої групи з КБ НАЕК «Енергоатом» питання перегляду та зміни показників із КБ відповідно до затвердженої методики, оскільки у зв’язку з різними чинниками частина показників розрахунку КБ стала непоказовою, а частина з них не відображає реального стану культури безпеки на електростанції. Фахівці РАЕС опрацюють питання щодо можливості внесення змін у програмне забезпечення «Обходи і огляди», що дасть змогу розширити систему класифікації зауважень розділами «Сейсміка» та «Лідерство», що слугуватиме більш диференційованій класифікації зауважень при реєстрації в ПЗ результатів обходів.

Підсумовуючи доповіді учасників Ради та наведені дані, генеральний директор РАЕС Павло Павлишин відзначив, що загалом тенденція розвитку культури безпеки на підприємстві – стабільна, але є області над якими потрібно працювати задля їхнього покращення. «Необхідно постійно працювати над підвищенням безпеки й зменшенням ризиків, аналізувати ті напрацювання, які ми вже маємо й шукати можливості для покращення. Як, наприклад, зі страхувальними тросами. Потрібно вести постійну роз’яснювальну роботу з персоналом щодо необхідності розділення сміттєвих відходів, даючи аргументовані пояснення. Також потрібно закріпити ці рішення у відповідних виробничих документах. Обов’язково переймати та впроваджувати кращі світові практики в напрямі безпеки для покращення виробничих показників діяльності та дотримання принципів культури безпеки», – підсумував Павло Павлишин.

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час експлуатації млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
ЗА весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г