На РАЕС обговорили питання завантаження палива Westinghouse

16 серпня 2018, 09:33 | Новини

Учасники обговорення14-15 серпня на Рівненській АЕС відбулось обговорення питання використання ядерного палива ТВЗ-WR на енергоблоці №3 та інших питань потенційної співпраці з провідною світовою компанією Westinghouse Electric Sweden AB (Швеція).

Участь у зустрічі, що пройшла під головуванням генерального директора РАЕС Павла Павлишина, взяли фахівці та керівники структурних підрозділів електростанції, представники НАЕК «Енергоатом» та її відокремленого підрозділу «Науково-технічний центр», компанії Westinghouse Electric Sweden AB, Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», ПрАТ «СНВО «Імпульс» та ВАО АЕС-МЦ на майданчику РАЕС.

З метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для АЕС України і зниження залежності від одного джерела – російської компанії «ТВЕЛ», НАЕК «Енергоатом» у квітні 2014 року укладено договір із американською компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на заводі в Швеції. У серпні 2018 року дію контракту продовжено. Новим доповненням до договору передбачено забезпечення ядерним паливом сьомого із 15-ти атомних енергетичних реакторів України – енергоблоку №3 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС у період 2021-2025 років. На сьогодні шведське паливо вже успішно експлуатується на Запорізькій та Южно-Українській АЕС.

На фото праворуч: директор дирекції з ядерної та радіаційної безпеки НАЕК «Енергоатом» Павло ЛашевичЗа словами директора дирекції НАЕК «Енергоатом» з ядерної та радіаційної безпеки Павла Лашевича, Рівненська АЕС перебуває на початку великого шляху. «Компанія Westinghouse є надійним партнером і її допомога є найкращою у вирішенні тих завдань, що стоять сьогодні перед компанією-оператором українських АЕС. Переконаний, що фахівці РАЕС виконають усі заходи Програми з впровадження нового палива якісно та вчасно».

Заступник головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Сергій БоришкевичПід час презентації заступника головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Сергія Боришкевича присутні ознайомились із діяльністю та історією будівництва електростанції, технічними характеристиками енергоблоків, колективним портретом РАЕС, подіями міжнародної співпраці та планами на майбутнє.

На фото другий праворуч: директор із роботи із замовниками (ринки ВВЕР) компанії Westinghouse Сеппо КорхоненУ свою чергу, представники Westinghouse надали вичерпну інформацію щодо діяльності компанії, її основних напрямків, набутого досвіду та досягнень. Директор із роботи із замовниками (ринки ВВЕР) компанії Westinghouse Сеппо Корхонен привітавши колектив РАЕС з продовженням терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС на 20 років, висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю з Україною, яка є перспективною для Westinghouse.

Генеральний директор РАЕС Павло Павлишин

Як зазначив генеральний директор РАЕС Павло Павлишин, на Рівненській АЕС затверджено Програму робіт із впровадження модернізованого ядерного палива виробництва Westinghouse (ТВЗ-WR) на енергоблоці №3 РАЕС. «Співпраця із Westinghouse – це один з напрямків розвитку для РАЕС. Процес переходу на ТВЗ-WR вже розпочато – призначена робоча група спеціалістів та відповідальних керівників із впровадження нового палива. Надіслано низку запитів у компанії України, які супроводжуватимуть дану процедуру. Ця зустріч, яка пройшла у форматі конструктивного діалогу, дозволить здійснити подальше планування робіт, обсяг яких, однозначно, є значним. Сподіваємось, що перші поставки та завантаження палива розпочнуться відповідно до графіку – у 2021році», - прокоментував Павло Павлишин.

У ході обговорень учасники зустрічі окреслили основні етапи переходу енергоблоку №3 РАЕС на ТВЗ-WR. Окрему увагу було приділено питанням можливої співпраці з Westinghouse щодо: конструкції палива ВВЕР-440, розробки підходів до реалізації відповідних заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України, модернізації системи внутрішньореакторного контролю (СВРК) для забезпечення контролю активної зони з ТВЗ-WR, а також будівництва додаткової комірки дизель-генераторної електростанції на енергоблоці №4 РАЕС.

Впровадження палива Westinghouse на АЕС України є переломним кроком для атомної енергетики країни, який збільшить енергетичну незалежність та енергобезпеку України.

Довідково:

Westinghouse виступає постачальником палива для України, починаючи з 2005 року, коли перші шість збірок були завантажені в активну зону реактора третього енергоблоку Южно-Української АЕС. Ядерне паливо виробництва компанії Westinghouse, що замістило російське паливо ТВЕЛ, використовується вже на 6 з 15 енергоблоків, які експлуатуються на АЕС України. Паливо, яке буде постачатися згідно з новим договором у 2021 році, матиме у своєму складі компоненти від заводу Westinghouse з виробництва палива у м. Колумбія (Південна Кароліна, США) та від українського виробника компонентів, а виробництво та збірка здійснюватимуться на підприємстві Westinghouse з виробництва палива у м. Вестерос (Швеція), де існують виділені технологічні лінії суто для виробництва палива для реакторів ВВЕР-1000.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій