На енергоблоці №4 планується заміна приладів контролю концентрації бору

11 жовтня 2018, 11:04 | Новини

Виробнича нарада на РАЕСНа майданчику Рівненської АЕС обговорили питання, пов’язані з концепцією покращення роботи системи контролю концентрації бору, що необхідно для підвищення рівня безпеки експлуатації атомних енергоблоків. Свої напрацювання представила чеська компанія I&C Energo.

В 2019–2020 рр.. на енергоблоці №4 РАЕС планується виконати заходи щодо модернізації нейтронних аналізаторів розчину борвмісних середовищ боромірів та їх джерел іонізуючого випромінювання, які виробили свій ресурс. Свої пропозиції, щодо покращення роботи системи контролю концентрації ізотопу бору-10 представила компанія I&C Energo (Чехія). Сьогодні на електростанції у промисловій експлуатації перебувають дев’ять боромірів BorAn чеської компанії – по два експлуатаційні на кожному енергоблоці та один калібрувальний.

Свої напрацювання представила чеська компанія I&C Energo

В ході візиту на Рівненську АЕС представників I&C Energo їх технічний консультант Роман Шуль представив рівненським атомникам сучасні технології системи вимірювання концентрації ізотопу бору-10 та борної кислоти, доповнені методами метрологічного забезпечення, застосуванням апаратури для візуального контролю швидкості зміни концентрації ізотопу бору-10. Як наголосив Р. Шуль, для презентації на РАЕС нових технологій чеські фахівці систематизували свій кращий досвід, який був застосований на різних АЕС світу.

Спеціалістами цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ) Рівненської АЕС відзначено актуальність пропозиції I&C Energo в якості подальшого потенційного партнерства у даному напрямку, проте, як підкреслив заступник начальника ЦТАВ з реконструкції та ресурсу Михайло Лаба,  остаточно постачальника обладнання для виконання заходу з модернізації боромірів на енергоблоці №4 буде визначено після проведення відкритих торгів, які будуть оголошені вже незабаром.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій