На енергоблоці № 4 РАЕС модернізується система автоматичного управління РДЕС

19 вересня 2019, 12:18 | Новини

Дизель-генератор енергоблоку-мільйонникаНа енергоблоці №4 Рівненської АЕС, який з 9 серпня перебуває у планово-попереджувальному ремонті, виконується низка заходів з реалізації Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ) за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). В рамках реалізації проекту у м. Тршебич (Чехія) відбулися приймально-здавальні випробування комплексу системи автоматичного управління резервної дизельної електростанції, включаючи програмно-технічний комплекс (ПТК) для РДЕС-45 енергоблоку №4 РАЕС.

Компанія «Nuvia a.s.» у ЧехіїЗаміна обладнання САУ РДЕС-45 енергоблоку №4 Рівненської АЕС здійснюватиметься в рамках реалізації заходу КзПБ. Весь хід робіт з випробування проходив у два етапи: спершу на майданчику компанії «Вестрон», далі – на проммайданчику компанії «Nuvia a.s.» у Чехії. Метою реалізації поставлених завдань було підтвердження працездатності та справності обладнання САУ РДЕС, підтвердження відповідності програмно-технічних засобів системи проектній документації. У ході приймально-здавальних випробувань визначалась відповідність обладнання вимогам технічного завдання на розробку системи, готовність до здійснення поставки на проммайданчик РАЕС.

Сергій РуднікУчасть у випробуваннях взяв старший майстер дільниці загальностанційних об’єктів цеху теплової автоматики та вимірювань РАЕС Сергій Руднік. За словами працівника, модернізація САУ ЗРДЕС-45 є одним з пріоритетних і обов’язкових завдань цього року для підприємства. «Середній планово-попереджувальний ремонт енергоблоку №4 РАЕС розпочався 9 серпня та розрахований на 77 діб. Наразі виконуються роботи з модернізації САУ РДЕС на 41 комірці, де вже тривають монтажні роботи зі встановлення сучасного високонадійного обладнання. Метою модернізації технічних засобів релейних систем керування типу КУАС-5600 є їх заміна на високонадійну апаратуру, що відповідає сучасним вимогам в частині надійності, діагностики, реєстрації та архівування подій», - зауважив Сергій Руднік.

Фахівець зазначає також, що проведені приймальні випробування САУ РДЕС-45 визнані позитивними. За їх результатами встановлено, що перелік усього обладнання системи САУ РДЕС відповідає технічним вимогам та рекомендований до поставки на РАЕС. Обладнання очікується на майданчику Рівненської АЕС в кінці вересня поточного року. Реалізація заходу з модернізації САУ РДЕС-45 виконуватиметься після закінчення цьогорічного планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №4.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій