Заходи з підвищення безпеки. Продовження терміну експлуатації

Підвищення безпеки АЕС

Виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій.

Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій введена в дію розпорядженням Кабінету Міністрів України в 2011 році та розрахована до кінця 2023 року. Програма дозволяє виконати міжнародні зобов’язання України щодо рекомендацій МАГАТЕ та ЄС у частині підвищення рівня безпеки енергоблоків та надійності їх роботи.

На всіх енергоблоках Рівненській АЕС триває реалізація заходів з модернізації та підвищення рівня безпеки в рамках виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ).

Всього для РАЕС передбачено виконання 327 заходів КзПБ, з яких 270 вже виконано, в тому числі додаткові, що включені до програми після аварії на АЕС «Фукусіма Даїчі» за результатами позачергової поглибленої переоцінки безпеки українських АЕС («стрес-тестів»).

Всього в 2020 році на ВП РАЕС відповідно до узгодженого Держатомрегулювання Плану-графіка КзПБ-2020 передбачалося виконання 14 заходів. Через зміщення термінів ППР енергоблоку №3 виконання 5 заходів перенесено на 2021 рік, а також 1 загальностанційний захід перенесений на 2022 рік. Таким чином, фактично у 2020 році планувалось виконання 8 заходів КзПБ, всі вони виконані, також достроково виконаний 1 захід плану 2021 року.

Всього у 2021 році по ВП РАЕС відповідно до узгодженого Держатомрегулювання Плану-графіка КзПБ-2021 заплановане виконання 10 заходів КзПБ.

У 2020 році на Рівненській АЕС виконано значний обсяг робіт з підвищення рівня безпеки шляхом модернізації устаткування. На енергоблоках №№ 1, 2 завершені роботи із впровадження стелажів ущільненого зберігання палива; модернізації систем збудження турбогенератора ТГ-1 і ТГ-3 та із доведення до нормованого значення межі вогнестійкості металевих будівельних конструкцій ЕЕТП. Також у 2020 році на енергоблоці № 2 завершено модернізацію програмно-технічного комплексу системи нормальної експлуатації важливої для безпеки реакторного відділення та системи автоматичної пожежної сигналізації приміщень реакторного та турбінного відділень.

Впродовж 2021 року на енергоблоках №№ 1, 2 планується модернізація системи поводження з транспортними контейнерами за технологією «Holtec» та системи зовнішнього охолодження корпусу реактора (частково), а на енергоблоці № 2 заплановано завершення модернізації акумуляторного господарства системи безпеки.

На енергоблоці № 3 під час ППР-2020, термін якого змістився на 2021 рік, проводиться модернізація: розподільчих пристроїв 0,4 кВ; силових та керуючих гермопроходок через контаймент; керуючих СБ на другому каналі системи безпеки; впровадження системи примусового скидання тиску з системи герметичного огородження, а також доведення до нормованого значення межі вогнестійкості знімних негорючих конструкцій кабельних каналів і фальшпідлог приміщень АЕС, що містять електричне та електронне обладнання.

На енергоблоці №4 під час ППР-2020, який змістився на 2021 рік, виконані модернізації: розподільчих пристроїв 0,4 кВ (частково); силових та керуючих гермопроходок через контаймент; впровадження системи примусового скидання тиску з системи герметичного огородження. Завершена також модернізація системи управління резервних дизель-електричних станцій РДЕС-42, РДЕС-43, РДЕС-44.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій