• Новини
  • 13 серпня 2021, 16:09
  • 653

Модифікація системи управління енергоблоку №4 задля підвищення надійності та безпеки

На енергоблоці № 4 Рівненської АЕС планується виконати модифікацію програмно-технічного комплексу системи групового та індивідуального управління (ПТК СГІУ-М).

ПТК СГІУ-М чеського виробництва «ŠKODA JS a.s.» експлуатується на енергоблоці №4 Рівненської АЕС з 2004 року. Система здійснює управління приводами органу регулювання системи управління і захисту (ОР СУЗ) при всіх режимах роботи реакторної установки, контроль положення ОР СУЗ за висотою активної зони реактора, відображення і архівування даних про стан комплексу і об’єкта управління.

У рамках виконання галузевого концептуального рішення «Щодо модифікації програмно-технічних комплексів системи групового та індивідуального управління виробництва ŠKODA JS a.s.», погодженого Держатомрегулювання України, передбачена модифікація обладнання ПТК СГІУ-М на «пілотному» енергоблоці № 4 РАЕС у 2022 році. Згадана модифікація направлена на забезпечення надійної роботи та покращення технічних характеристик і функцій діагностики програмно-технічного комплексу.

Для реалізації заходу Рівненською АЕС буде закуплено дороговартісне обладнання та програмне забезпечення ŠKODA JS a.s. з терміном постачання на майданчик до жовтня наступного року. За словами начальника цеху теплової автоматики та вимірювань Олександра Пузирнікова, модифікація ПТК СГІУ-М передбачає заміну технічних засобів зі складу панелі діагностики, заміну програмного забезпечення модулів мікроконтролерів, модулів логічних введень та виведення панелей силового керування.

...

«Метою модифікації є вдосконалення контролю за технічними параметрами комплексу та умов спільної роботи блоків панелей силового управління в нестандартних ситуаціях, розширення функції діагностики, організація зв’язку із системою єдиного часу енергоблоку та передачі діагностичної інформації в інформаційно-обчислювальну систему. Модифіковане програмне забезпечення буде адаптоване до існуючого та інтегруватиметься на технічні засоби панелей діагностики та силового керування. У результаті це дозволить підвищити надійність та ефективність процесів виробництва», – підкреслює атомник.

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час експлуатації млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
ЗА весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г