Модернізація обладнання РАЕС із застосуванням кращої світової практики

02 жовтня 2020, 14:27 | Новини

Енергоблок №4На енергоблоці №4 тривають роботи з модернізації ущільнювачів на головному роз’ємі головного циркуляційного насосу ГЦН-4. В рамках цьогорічної ремонтної кампанії будуть замінені ущільнювачі із нержавіючої сталі на нові із терморозширеного графіту.

На енергоблоках ВВЕР-1000 головний роз’єм ГЦН спроєктований більше 40 років тому з урахуванням існуючих на той час рівнів технологій та матеріалів. Попередні ущільнення з аустенітної сталі не дозволяли забезпечувати надійну герметичність роз’єму ГЦН в умовах перехідних температурних режимів. Сучасні способи герметизації роз’ємних з’єднань значно підвищують надійність, знижують трудомісткість в обслуговуванні, а також забезпечують герметичність при більш низьких зусиллях на деталі ущільнення за рахунок використання сучасних ущільнюючих матеріалів.

Враховуючи відмінні характеристики графіту: електропровідність, низьку твердість, стійкість до нагрівання і до впливу агресивних середовищ застосування ущільнювачів саме із терморозширеного графіту для ГЦН енергоблоків РАЕС є доцільним та оптимальним рішенням. ГЦН призначені для підтримки стійкої циркуляції теплоносія через реактор і основне теплообмінне обладнання ядерної енергетичної установки, що є необхідною умовою надійного тепловідводу із активної зони реактора, транспортування тепла в теплообмінному обладнанні і подальше його використання у відповідності до технологічної схеми.

Валерій ЛитвиненкоЗа словами заступника начальника реакторного цеху №2 РАЕС з реконструкції та ресурсу Валерія Литвиненка, модернізація ущільнювачів ГЦН значно знизить ймовірність протікання теплоносія першого контуру вузлом ущільнення головного роз’єму ГЦН і знизить напругу на ущільнені поверхні. «Надійність нових ущільнювачів підтверджена практикою експлуатації. Під час попередніх планово-попереджувальних ремонтів ущільнювачі з терморозширеного графіту вже встановлено на енергоблоці №3 РАЕС ГЦН-4 та енергоблоці №4 – ГЦН-3. Роботи проводяться атестованими та кваліфікованими фахівцями ВП "Атомремонтсервіс", у них вже є позитивний досвід виконання такого виду робіт», - відзначає Валерій Литвиненко.

Початку безпосередніх робіт із заміни ущільнювачів передувала кропітка робота з документацією – розробка та погодження в профільній дирекції Компанії та Держатомрегулювання України відповідних технічних рішень та специфікацій.

«Капітальний ремонт ГЦН - це спільна взаємодія рівненських атомників та працівників підрядних організацій, які розуміють важливість модернізації обладнання, адже безпека енергоблоків РАЕС завжди у пріоритеті. Усі роботи виконуються згідно із запланованим та затвердженим графіком ремонту», - підсумував Валерій Литвиненко.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій