• Новини
  • 05 серпня 2021, 16:43
  • 858

Модернізація джерел аварійного електроживлення систем безпеки енергоблоку №4 РАЕС

На Рівненській АЕС відбулася нарада з представниками фірми «NUVIA a.s.» (Чеська Республіка) щодо обговорення ходу виконання проєкту модернізації систем автоматичного управління резервних дизель-генераторних електростанцій (САУ РДЕС) для РДЕС-41,42,43 та загальноблочних ЗРДЕС-44, 45 енергоблоку №4 та обговорення напрямів подальшої співпраці в рамках впровадження заходів з підвищення рівня безпеки енергоблоків РАЕС.

З 2010 по 2018 рік модернізацію САУ РДЕС проведено на енергоблоках №№1-3 Рівненської АЕС. Наразі тривають роботи з модернізації системи на енергоблоці №4. Основним постачальником обладнання є компанія «Nuvia a.s.» (Чехія), яка як генеральний підрядник координує роботи. Модернізація САУ РДЕС передбачає повну заміну кабельної продукції, а також обладнання релейного захисту та автоматики, датчиків та стендів КВП, сигналізації та шаф силового електроживлення дизель-генераторних станцій шляхом заміни обладнання на високонадійну апаратуру, що відповідає сучасним вимогам.

...

За словами начальника дільниці загальностанційних об’єктів ЦТАВ Миколи Ткача, роботи на енергоблоці №4 РАЕС проводилися в декілька етапів: першочергово модернізовано РДЕС-41 і РДЕС-45, а пізніше РДЕС-42,43,44. «РДЕС слугує джерелом автономного аварійного електроживлення споживачів систем безпеки енергоблоку, а система автоматичного управління РДЕС дозволяє тримати обладнання в постійній готовності до пуску, контролювати роботу основного та допоміжного обладнання. На сьогодні вже впроваджено в промислову експлуатацію обладнання РДЕС-41,44,45. Під час наступного ремонту енергоблоку №4 планується ввести в промислову експлуатацію й САУ РДЕС-42,44. Роботи з модернізації та технічного переоснащення обладнання та систем спрямовані на підвищення рівня безпеки та покращення надійності роботи РАЕС», – прокоментував Микола Ткач.

Під час перебування на РАЕС члени делегації відвідали енергоблок №4, де оглянули встановлене обладнання САУ РДЕС та узгодили подальші кроки з впровадження проєкту.

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час експлуатації млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
ЗА весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г