Кращі пропозиції працівників РАЕС успішно впроваджуються на підприємстві

12 лютого 2018, 15:20 | Новини

На Рівненській АЕС визначено авторів кращих пропозицій керівництву 2017 року відповідно до результатів електронного опитування в об’єднаній інформаційній системі досвіду експлуатації (ОІСДЕ).

Можливість подання працівниками Рівненської АЕС пропозицій керівництву у письмовому чи електронному вигляді через інформаційну систему досвіду експлуатації запроваджено ще у 2008 році. Така форма роботи з персоналом неодноразово відзначалась міжнародними експертами, як позитивна практика підприємства. Для мотивації активності атомників щодо покращення умов праці, оптимізації виробничого процесу, починаючи з 2014-го, щороку визначаються кращі пропозиції та нагороджуються її автори.

Минулоріч працівниками РАЕС було подано 111 пропозицій керівництву. На голосування серед зареєстрованих користувачів системи ОІСДЕ були відібрані 43 пропозиції керівництву, чиї автори відповідно до вимог опитування вказали свої персональні дані. Переважали теми за напрямками оптимізація виробництва, культура безпеки та захищеності, експлуатація, пожежна безпека, охорона праці, радіаційна безпека. Всього в голосуванні взяли участь 723 користувачі системи ОІСДЕ, що становить 59% від загальної кількості зареєстрованих та на 22% перевищує показник минулорічного опитування.

За результатами опитування перше місце здобула пропозиція начальника зміни цеху забезпечуючих систем Владислава Клепацького «Реєстрація вогневих нарядів в ДПРЗ». Другу сходинку посіла пропозиція лідера 2016 року - головного фахівця АЕС з експлуатації електроустаткування відділу головного технолога Анатолія Валигіна «Соціальні пільги працівників РАЕС». Третьою стала пропозиція інженера служби аналізу безпеки Віталія Охрімчука «Книга цікавих фактів і рекордів РАЕС». Додатково, з огляду на корисність та важливість для культури безпеки і культури виробництва, до списку кращих занесені пропозиції начальника зміни блоків №3, №4 Віталія Радчука «Про дрони» та інженера управління капітального будівництва Олександра Чуриловича «Розміщення світловідбиваючих стрічок на корпоративному спецодязі». П’ятірку лідерів буде премійована відповідно до діючого на РАЕС Порядку. Також керівництвом відзначені пропозиції: «Lean Production. Впровадження концепції бережливого виробництва на Рівненській АЕС», «Вдосконалення системи аварійного реагування», «Розробка загальностанційної «Програми вхідного контролю продукції СВБ для ВП РАЕС» та типових процедур».

Зміст пропозиції, що здобула найбільшу кількість голосів, полягає у перенесенні часу реєстрації вогневих нарядів-допусків у 2-му державному пожежно-рятувальному загоні ГУ ДСНС України в Рівненській області з охорони РАЕС (ДПРЗ-2). Незручності пов’язані з тим, що затверджені існуючим режимом години реєстрації співпадають з перервою в ДПРЗ. За словами Владислава Клепацького, така ситуація актуальна в період планово-попереджувальних ремонтів, а особливо під час ППР одночасно на кількох блоках, адже створюється проблема у реєстрації нарядів в двох інспекторів на різних об'єктах. Тож, атомником внесена пропозиція щодо зміни реєстрації вечірніх нарядів-допусків у вечірній час з 20.00 до 21.00. У відповідь на дану пропозицію начальник служби охорони праці РАЕС Сергій Майданюк відзначив, що з березня 2017 року на РАЕС введена в експлуатацію інформаційна система «Електронний наряд», яка знімає всі питання щодо часу реєстрації вогневих нарядів-допусків, а у випадку будь-яких збоїв у системі, наказом генерального директора РАЕС години реєстрації у вечірній час змінено відповідно до наданої керівництву пропозиції.

Як підсумувала начальник відділу служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації РАЕС Анна Треущенко, десятирічна практика ведення даної форми діалогу між персоналом та керівництвом сприяє ефективному підвищенню рівня безпеки та культури безпеки на електростанції. А для вдосконалення існуючого напрямку роботи з персоналом на об’єктах електростанції вже зараз розширюється кількість скриньок для подання пропозицій у письмовому вигляді.

Теги:
СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--
Енергоблок № 1 МВт
Енергоблок № 2 МВт
Енергоблок № 3 МВт
Енергоблок № 4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter