• Новини
  • 15 січня 2021, 12:50

Лікарні, школи та дороги: на що була витрачена «субвенція РАЕС» у 2020 році

У 2020 році на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС, уряд спрямував 29,8 мільйонів гривень державної субвенції. За підсумками року 40,8% субвенції, а це понад 12 млн грн, залишилися не використаними та були повернуті до держбюджету.

Державна субвенція є додатковим ресурсом для соціально-економічного розвитку чотирьох районів Рівненщини й Волині. Розподіл субвенції бюджетам адміністративно-територіальних одиниць зони спостереження Рівненської АЕС становив: Рівненська область – 6 млн 411 тис грн; Волинська область – 2 млн 521 тис грн; Володимирецький район – 8 млн 995 тис грн; Сарненський район – 650,5 тис грн; Костопільський район – 144,8 тис грн; Маневицький район – 6 млн 585 тис грн; Вараська міська об’єднана територіальна громада – 4 млн 466 тис грн.

Озерецька школаТериторіальна громада Володимирецького району майже 1 млн грн скерувала на влаштування внутрішніх санвузлів у Берестівському НВК та Великотелковицькій ЗОШ, утеплення фасаду Лозківської ЗОШ, а також на поточний ремонт дорожнього покриття вулиці Шкільна у с. Більська Воля. Основну частку субвенції, а це більше 7 млн грн, спрямовано на фінансування будівництва Озерецької школи. У цілому завдяки сусідству з Рівненською АЕС на Озерецьку ЗОШ від початку будівництва витрачено 44,3 млн грн субвенції.

Здійснена реконструкція стадіону в с. Старий ЧорторийськУ Маневицькому районі за 8,6 млн грн з коштів обласної та районної часток субвенції здійснено реконструкцію стадіону в с. Старий Чорторийськ, капітальні ремонти приміщень приймального і поліклінічного відділень Маневицької центральної районної лікарні та внутрішніх Капремонт частини приміщення поліклінічного відділення Маневицької центральної районної лікарніприміщень поліклініки Колківської районної лікарні, термомодернізацію будівлі НВК «ЗОШ-ДНЗ с. Городок», капітальні ремонти котелень зі встановленням твердопаливних котлів в школах сіл Будки та Старий Чорторийськ, заміну котла в школі с. Велика Яблунька, влаштування санітарних кімнат в школі с. Лісове, капремонти спортзалу школи в с. Велика Яблунька та покрівлі школи в с. Комарове, проведено поточний ремонт дороги по вулицях Центральна та Лісова в с. Велика Осниця, закуплено респіратори та випущено друковану продукцію «Радіаційна безпека і захист населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій».

ДНЗ «Дзвіночок» у с. БутейкиУ Cарненському районі всі кошти використані на капітальний ремонт покрівлі ДНЗ «Дзвіночок» у с. Бутейки та поточний ремонт приміщення захисної споруди цивільного захисту у с. Велике Вербче.

У Костопільському районі на суму 28,5 тисяч гривень проведено ремонт системи опалення будинку культури в с. Гута та закуплено респіратори типу FFP2 для фельдшерсько-акушерських пунктів в селах Осова і Гута.

У місті-супутнику Рівненської АЕС лише 228,5 тисяч гривень обласної частки субвенції спрямовані на придбання респіраторів.

У цілому в зоні спостереження електростанції 12 мільйонів 162 тисячі гривень субвенції 2020 року залишилися невикористаними, тоді як у 2019-му не освоєно 300 тисяч гривень. Усі кошти повернуті до держбюджету. Результати аудиту Рахункової палати свідчать, що у зонах спостереження АЕС щорічно не використовується 12-16% коштів субвенції. Тож, який відсоток неосвоєних коштів за підсумками 2020 року очікуємо згодом.

Зона спостереження РАЕС та показники радіаційного стану 15.01.21Варто відзначити, у поточному році згідно із реформою децентралізації зона спостереження РАЕС частково охоплюватиме території п’яти районів: Вараського, Рівненського та Сарненського (Рівненської області), а також Луцького та Камінь-Каширського (Волинської області).

Юлія Кулаєва

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час експлуатації млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
ЗА весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г