Лідерство в атомній енергетиці є надактуальною темою

13 лютого 2019, 08:19 | Новини

АЕС БушерНаприкінці січня поточного року на АЕС Бушер (Ісламська Республіка Іран) відбувся міжнародний навчальний семінар ВАО АЕС-МЦ на тему: «Лідерство в атомній енергетиці». Одним із 35-ти учасників заходу став рівненський атомник – заступник начальника служби налагодження і випробувань устаткування (СНВУ) Рівненської АЕС – начальник відділу діагностики та віброналагоджування (ВДВН) Валерій Ковальчук.

Однотижневий навчальний семінар проходив у вигляді лекцій та презентацій від представників регіонального центру ВАО АЕС, практичних занять, роботи в групах, обговорення та обходу АЕС Бушер. Як зазначив Валерій Ковальчук в ході семінару було розглянуто та опрацьовано низку цікавих тем: «Підготовка та розвиток лідерів для безпечної та ефективної роботи АЕС Бушер», «Атомна енергетика – лідер та лідерство», «Особистісні/персональні стилі поведінки. Платинове правило», «Особливості та критерії здорової культури ядерної безпеки», «Шляхи покращення стану культури ядерної безпеки на АЕС», «Вивчення прикладів незадовільного рівня культури безпеки на АЕС», «Людський фактор», «Позитивна мотивація/стимулювання», «Надихаюче лідерство», «Спостереження за виконанням робіт», «Коучинг у виробничій діяльності», «Вирішення проблем, пов’язаних з коучингом», «Управління робочим часом лідера та коуча».

Валерій Ковальчук

«Участь у будь-яких заходах міжнародного рівня, особливо у тих, що проводяться ВАО АЕС – це завжди позитивний та корисний досвід для атомників. Даний навчальний семінар був організований з метою розвитку лідерських якостей адміністративного персоналу атомних електростанцій країн-учасниць. Захід виявився насиченим, адже усі теми без винятку були цікавими. Під час заходу його учасники обговорили стан та особливості культури ядерної безпеки, людський фактор у галузі енергетики, основні ділові стилі поведінки, формування моделей поведінки та коучинг, а також питання управління робочим часом й стимулювання персоналу. Хотілося б відзначити й доступність та актуальність викладеної інформації лекторами міжнародної організації, - прокоментував Валерій Ковальчук. – Ще під час семінару я зрозумів, що набутий досвід у ході практичних занять зможу застосовувати у своїй виробничій діяльності. Робота на РАЕС вимагає розуміння таких понять, як лідерство. Сьогодні Рівненська АЕС є флагманом промисловості України, лідером в атомній енергетиці, тому відповідно й керівник на такому підприємстві повинен бути лідером, прикладом для наслідування. Усе це у підсумку дасть спільний позитивний результат – безпечну роботу стратегічно важливого об’єкту. Реалізація пропозицій, розроблених на основі здобутої інформації у ході семінару ВАО АЕС, дозволить покращити виробничий процес на РАЕС та підвищити рівень безпеки її енергоблоків».

За словами рівненського атомника, тема навчального семінару «Лідерство в атомній енергетиці» на сьогоднішній день є надактуальною. Враховуючи, що на Рівненській АЕС питанням лідерства  приділяється неабияка увага, матеріали семінару та використаний іноземний досвід буде врахований в навчальних курсах для керівників всіх ланок управління. Також під час обходу майданчика АЕС Бушер було відмічено використання в машинному залі металевих решітчастих конструкцій на перекритті, які легко демонтуються при необхідності демонтажу обладнання. Тож заплановано опрацювати питання застосування таких конструкцій на перекритті в машзалах енергоблоків Рівненської АЕС.

Рівненська АЕС є активною учасницею багатьох напрямків і програм ВАО АЕС, адже така взаємодія дозволяє якісно підтримувати та покращувати рівень безпеки та надійності експлуатації енергоблоків.

 

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій