Китайську АЕС в якості експерта ВАО АЕС відвідав рівненський атомник

06 травня 2019, 12:19 | Новини

Всесвітня асоціація операторів атомних електростанцій - The World Association of Nuclear OperatorsЗаступник генерального директора Рівненської АЕС з капітального будівництва Сергій Куроєдов у складі групи експертів партнерської перевірки (ПП) ВАО АЕС відвідав Китайську Народну Республіку. Протягом двох тижнів міжнародна делегація спільно з китайськими атомниками працювала у складі ПП на АЕС Тяньвань.

Під час партнерської перевірки, яка проводилась за десятьма напрямками на енергоблоках №№1,2 АЕС Тяньвань, експертами збиралися факти на основі власних спостережень, обходів обладнання та інтерв’ювання персоналу. Команда ПП на майданчику АЕС складалася зі  спеціалістів з багатьох країн – членів ВАО.

Заступник генерального директора РАЕС Сергій Куроєдов, виступивши одним із експертів за напрямком «Адміністрація і управління», здійснив обхід першого енергоблоку АЕС, зокрема турбінного відділення, дизель-генераторної станції, оглянув блочну насосну установку енергоблоку, водозабірні споруди. «Усе обладнання на АЕС Тяньвань експлуатується на дуже високому рівні, – підкреслює спеціаліст, - не останню роль в цьому відіграє висока компетентність персоналу. Варто відзначити, що спорудження енергоблоків АЕС Тяньвань відбувається інтенсивно і в дуже короткі терміни».

Результати перевірки, рекомендації щодо покращення роботи у певних напрямках обговорювались на зустрічах з представниками електростанції. На прикладі своїх електростанцій атомники проаналізували позитивні практики у роботі.

АЕС ТяньваньВпродовж останніх трьох днів ПП, коли вже були зібрані усі факти за напрямками перевірки, а експерти були готові сформулювати рекомендації для покращення, АЕС Тяньвань в якості спеціального радника ВАО АЕС відвідав генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин, який безпосередньо взяв участь в обговореннях підсумків роботи партнерської перевірки.

«Побачивши китайські досягнення розумієш, що наша держава має гостру необхідність у великих перспективних проектах. В цьому переконують гігантські темпи спорудження промислових об’єктів Китаю. Україні для потужного поштовху розвитку економіки просто необхідні довготривалі програми розвитку, зокрема будівництво нових енергоблоків»,– наголошує Сергій Куроєдов.

Як відзначає спеціаліст, сьогодні на РАЕС виконується вкрай важлива робота, яка була розпочата ще два роки тому і має найвищий пріоритет не лише для регіону, але й усієї держави – будівництво енергоблоку № 5 РАЕС. В рамках цієї роботи фахівці управління капітального будівництва керуються розробленою минулого року дорожньою картою. Наразі виконуються передпроектні роботи. Енергоблок №5 РАЕС у майбутньому має замістити потужності енергоблоків №№1,2 РАЕС після завершення їх понадпроектного терміну експлуатації.

Довідково:

Тяньваньська атомна електростанція (ТАЕС) розташована в Китаї, в селі Тяньвань в 30 км на схід від міста Ляньюньган в провінції Цзянсу, на березі Жовтого моря. В основу споруди ТАЕС було покладено схожий з Рівненською АЕС проект з реакторами типу ВВЕР-1000. Наразі збудовано та введено в експлуатацію 4 енергоблоки, всього ж генплан цієї АЕС передбачає будівництво 8 енергоблоків.

Також на АЕС використовується унікальна технологія, яку називають елементом технологій третього покоління - пастка для розплаву активної зони. Під корпусом реактора встановлена «пастка» для затримання і розхолоджування розплавленої активної зони. Вона передбачена для того, щоб в разі позапроектної аварії розплавлені паливні та конструкційні матеріали заповнили порожнину «пастки» і не зруйнували основу і фундамент під корпусом і будівлею реактора. Цей пристрій має оригінальні технічні рішення, які не мають аналогів у світовій практиці спорудження АЕС.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій