Капітальні інвестиції РАЕС у 2018 році склали більше трьох мільярдів гривень

12 березня 2019, 16:20 | Статті

РОЦ НТЦМинулоріч основні капітальні інвестиції на РАЕС були спрямовані на технічне переоснащення та реконструкцію і склали більше трьох мільярдів гривень. Реалізація заходів капітального будівництва вартувала більше 35  млн грн. Тож очевидним є факт повномірного і поступового руху вперед.

 

Основним завданням 2018 року для підприємства було продовження терміну експлуатації енергоблоку №3, з яким колектив електростанції успішно впорався. Рівненська АЕС стала єдиною атомною станцією України, якій вдалося збільшити понадпроектний термін експлуатації енергоблоку-мільйонника на 20 років. Завданням же поточного року, окрім виконання робіт щодо технічного переоснащення енергоблоків РАЕС, є завершення будівництва нових об’єктів, зокрема реабілітаційно-оздоровчого центру, технічного центру автоматизованих дистанційних засобів контролю металу.

 

Укомплектований клас РОЦПроект із добудови реабілітаційно-оздоровчого центру (РОЦ), який функціонуватиме на базі навчально-тренувального центру (НТЦ), перебуває на завершальній стадії. За словами заступника генерального директора РАЕС з капітального будівництва – начальника управління капітального будівництва Сергія Куроєдова, перед колективом стоїть завдання завершити будівництво РОЦ в середині року. Навчальний клас РОЦ«Там повністю готові класи, укомплектовані меблями та комп’ютерами. Тривають завершальні роботи щодо упорядкування басейну: встановлюється гідроізоляція, вводяться у роботу усі системи. Попереду – поступове приймання приміщень і передача ключів «власникам» об’єкту. До середини року планується підготувати документи для отримання сертифікату в Державній архітектурно-будівельній інспекції», – зазначає С. Куроєдов.

 

Технічний центр автоматизованих дистанційних засобів контролю металу Масштабним та складним з точки зору обсягу роботи об’єктом будівництва є технічний центр автоматизованих дистанційних засобів контролю металу. Він допоможе зосередити усе великогабаритне обладнання служби контролю металу, яке сьогодні знаходиться на енергоблоках №№1, 2 РАЕС, в єдиному місці, завдяки чому вивільниться площа центрального залу даних енергоблоків.

 

Сергій КуроєдовФахівці УКБ відзначають, що роботи на цьому об’єкті не зупинялися у зимовий період. «Взимку вдалося залити фундаментну плиту. Для забезпечення будівельникам належних умов було підведено тимчасове опалення, відтак роботи не припинялися. Виконувались штукатурні роботи, заливання підлоги тощо. Наразі проводиться упорядкування приміщень, монтаж естакади і відповідних мереж. Також завершується зведення каркасу об’єкту, монтаж колон, встановлення плит. Паралельно управлінням виробничо-технічної комплектації проводиться закупівля необхідного для монтажу обладнання. Готуємось до виконання ще однієї роботи, яка входить до обсягу проекту, це цементація ґрунтів», – коментує С. Куроєдов.

 

Як відзначає Сергій Куроєдов, сьогодні на РАЕС виконується вкрай важлива робота, яка була розпочата ще два роки тому і має найвищий пріоритет не лише для регіону, але й усієї держави. Мова йде про будівництво енергоблоку № 5 РАЕС. В рамках роботи щодо цього проекту фахівці УКБ керуються розробленою минулого року дорожньою картою будівництва енергоблоку №5 Рівненської АЕС. Наразі виконано ряд передпроектних робіт, на черзі розробка техніко-економічного обґрунтування будівництва. 

 

Не дивлячись на те, що нинішні проекти є доволі масштабними та тривалими, цьогоріч  УКБ розпочинає проектування нових об’єктів будівництва. «У нас є фінансування для проектування третього корпусу НТЦ, де розміститься архів РАЕС та майстерні НТЦ. Зокрема працюємо над розробкою проектної документації по 4-ій карті полігону будівельних та промислових відходів. Минулоріч Майбутня спортивна зала РОЦ НТЦми провели геологічні дослідження, в цьому ж році приступаємо до проектування. Проведено електронні торги і визначено проектанта – АТ Харківський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут «Енергопроект», – наголошує С. Куроєдов.

 

Тривають завершальні роботи щодо упорядкування басейну РОЦ НТЦПісля того, як на РАЕС визначились з проектом реконструкції пристанційної площі, було розпочато роботу над реконструкцією під’їзної дороги до підприємства. Передбачена реконструкція дороги від РАЕС до міського автомобільного кільця з урахуванням пішохідної та велодоріжок. За словами Сергія Куроєдова, цей проект уже розроблений, проходить експертизу, очікується його затвердження, відповідно, подальша реалізація. «В цьому році ми плануємо закінчити частину цього проекту, а саме реконструкцію велосипедних та пішохідні доріжок з встановленням уздовж усієї їх протяжності додаткового вуличного освітлення», – підсумував фахівець.

 

Капітальні інвестиційні програми, зокрема й інвестиційна діяльність, свідчать про безперервний розвиток підприємства, прагнення його колективу до вдосконалення усіх виробничих процесів.

 

Вікторія ШЕЙКІНА

Фото Надії ТИМОФЄЄНКО

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій