«Змінити свідомість – перемогти корупцію»

Відділ запобігання і протидії корупції на Рівненській АЕС створили восени минулого року на базі відділу економічної безпеки. Аналогічні служби заснували й у інших відокремлених підрозділах НАЕК. Раніше Енергоатом затвердив Комплаєнс-політику, яка спрямована на мінімізацію правових та репутаційних ризиків. Головні її принципи – неприйнятність корупції у будь-яких проявах.

Президент Енергоатома Юрій Недашковський затвердив «План заходів із запобігання та протидії корупції в ДП «НАЕК «Енергоатом» на 2015 рік. Цей документ ставить за мету забезпечення реалізації норм чинного законодавства, вжиття превентивних заходів, спрямованих на недопущення корупційних явищ у Компанії, ведення роз’яснювальної роботи в трудовому колективі з питань антикорупційного законодавства, виявлення фактів корупційних дій та притягнення винних осіб до відповідальності.

Для координації дій щодо запобігання та протидії корупції 29 січня у Києві провели розширену нараду за участю представників Міненерговугілля, працівників Центру із запобігання і протидії корупції Дирекції Компанії та працівників відокремлених підрозділів, в тому числі і Рівненської АЕС.

За словами Вадима Омелича, начальника відділу запобігання і протидії корупції РАЕС, сьогодні основною функцією відділу є роз’яснювальна робота серед працівників РАЕС: що таке корупційні дії, які їх наслідки і відповідальність за їх вчинення. Ретельно вивчається законодавство, готуються пам’ятки, розробляються інструктажі. Усі матеріали з цієї теми розміщено на офіційному сайті РАЕС. На Рівненській АЕС переконані: чим більше говорити про проблему, розтлумачувати наслідки тих чи інших дій, тим швидшим є її позитивне вирішення.

– Наша основна місія – каже керівник відділу запобігання і протидії корупції, – попередити корупційні вчинки, запобігти їм, змінити свідомість людей. Кожна посадова особа має розуміти, що несе відповідальність за свої неправомірні вчинки, а ще – усвідомити ціну цієї відповідальності. Це обов’язково позитивно вплине на недопущення корупційних проявів на підприємстві.

Вадим Омелич говорить, що зараз у відділі активно працюють над реалізацією антикорупційної політики НАЕК, яка полягає насамперед у ліквідації передумов для виникнення будь-яких проявів корупції. На основі антикорупційного законодавства уже підготували пам’ятки про обмеження дій певного характеру. Працюють над рекомендаціями щодо норм етичної поведінки посадових осіб.

– Ми розробляємо цілу систему профілактичних заходів, основа якої – постійна роз’яснювальна робота, – каже В. Омелич. – Дуже добре, що є повне розуміння і сприяння з боку керівництва станції.

У відділі повідомляють, що вже запровадили «Телефон довіри» – 62-4-90 – за яким можна надати пропозиції стосовно вдосконалення антикорупційних заходів на підприємстві, поінформувати про можливі факти корупційних дій з боку працівників РАЕС, отримати необхідну консультацію. Діє електронна «Скринька довіри», адресу якої можна знайти на сайті РАЕС. Розглядають також варіанти встановлення «реальних» скриньок для письмових повідомлень, в тому числі й анонімних. Однак Вадим Омелич застерігає не використовувати безпідставно цей механізм для того, аби «звести з кимсь особисті рахунки», і запевняє, що за кожним таким повідомленням проводитиметься відповідна перевірка.

– Корупція – це зло. А для того «щоб перемогло зло, добрим людям достатньо нічого не робити», – каже В.Омелич. Тому на Рівненській АЕС переконані: щоб ефективно протидіяти корупції, необхідно насамперед сформувати у свідомості працівників станції негативне ставлення до неї. Адже боротьба з корупційними проявами – завдання кожної людини. 

Виробничі показники
за минулу добу

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій